Bloomberg-kommentár: Hogyan tanulták meg a populisták szeretni nemzetük ellenségeit?
Európában és máshol a szélsőjobboldali politika nagyon különbözik a múltban megismert extrém nacionalizmustól – írja a Bloomberg publicistája.
Európában és máshol a szélsőjobboldali politika nagyon különbözik a múltban megismert extrém nacionalizmustól – írja a Bloomberg publicistája.
Megnéztük azokat a helyszíneket, amelyeket a nyilvánosságra hozott magyar titkosszolgálati jelentés a déli határon zajló embercsempészet központjaiként említ. Azt találtuk, hogy minden megváltozott arrafelé: nemrég a szerb hatóságok hirtelen keményen felléptek a csempészbandák ellen, azóta azok nem jelentenek különösebb problémát. Bár időben pont egybeestek a dolgok, a szerb fellépésnek nincs köze a magyar eseményekhez, sokkal egyszerűbb a magyarázat. Választások jönnek. Helyszíni riport.
Érdekes mintázatok rajzolódnak ki néhány csúcsoligarcha – a nyereségrekorderek között is feltűnő – vagyonkezelőinek osztalékpolitikájában.
Sötét utazást tettek egyik traumatizált lakosságtól a másikhoz, írja a tudósítás szerzője.
Papíron jól festenek a hulladékgazdálkodás Mohu által közzétett számai, de valójában óriási a visszaesés a múlt évhez képest. A kormány kisebb újrahasznosítást vállalna az EU felé. A januárban induló kötelező visszaváltási rendszerről pedig alig tudnak valamit a cégek.
A Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel évekig baráti kapcsolatot ápoló orosz vezetők inkább a palesztinok mellé állnak, Putyin sem ítélte el a Hamász október 7-ei terrortámadását.
Beczala ezúttal nem opera- és operettslágereket ad elő, hanem csupa különlegességet.
Sok vállalkozás kerülhet olyan helyzetbe, hogy valamennyit le kell csípnie a kiadásokból. Ez jelentheti azt, hogy nem emelnek a béren kívüli juttatásokon, esetleg csökkentenek is, egyes cégek pedig letehetnek a cafeteria bevezetéséről, noha eredetileg ezt fontolgatták.
Nem csak a brit lap, hanem többek közt az osztrák külügyminiszter és egy magas rangú brit katonai vezető is megszólalt az izraeli válság ügyében. A Washington Post szerint az első atombomba ledobása óta nem volt olyan veszélyes a nukleáris verseny, mint most. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Mobiltelefonok akkujától jutott el az elektromos autókig a kínai BYD, amely az utóbbiban a világelső szerepére tör, a Teslát is előzve.
Szálingózott a hó, Magyarország két góllal verte Montenegrót, Hamász-alagutat találtak a legnagyobb gázai kórház alatt. Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel: öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Péterfy Gergelynek most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: százötven, örökfőnök, álkonzultáció, egyeneság, családtámogatás.
A Maison Gainsbourg „egyszerre nappali, bordély, múzeum és zeneterem”, mondja a néhai színész-dalszerző lánya, Charlotte.
Nem kifejezetten egydimenziós személyiség. Fiatalon focista akart lenni, ám végül a tudományos pályát választotta. Közgazdaságtant tanult, de közben énekes volt egy Rolling Stones-számokat játszó zenekarban. Helyét a politikai palettán sem könnyű belőni. Alábbi portréja még azelőtt készült, hogy vasárnap megnyerte az argentin elnökválasztást, ennek fényében a cikket frissítettük.
Az állami többségi tulajdonban álló cég utóbbi két vezetője régi motoros volt a hajótársaságnál.
"A jó érzésre érzékeny ellenzéki pártok miért nem azt kérik számon a névleg családbarát kormányon, hogy családellenes intézkedéseket hoz?". Szerzőnk véleménycikke a vendégmunkástörvényről, mely körül, úgy látja, gyűlöletlicit alakult ki.
A Nap és a Hold gyermekei című könyvben gyakorló és gyermekre váró szülő, adoptált fiatal, pszichológus, és örökbefogadási szakember is megszólal. A könyv szerzői szülőként maguk is roma gyermekeket adoptáltak.
A magyar kormány, a menekültkérdés és a titkosszolgálatok viszonyát elemzi a Daily Telegraph cikke. Ungvárról jelentkezik riporttal a Spiegel. Válaszokat kell adni az ukrajnai patthelyzetre, írja az Economist elemzője. A brit lap egy másik cikkében arról ír, meddig finanszírozhatja az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. A Der Standard a globális Dél és a Nyugat konfliktusát elemzi az izraeli háború tükrében. Az egyik legismertebb izraeli író szerint az ország vezetése hibázott a Hamász támadása előtt. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az Egyesült Államok vállalja, amit a nemzetközi közösség vezető hatalomként elvár tőle, írja az amerikai elnök a Washington Postban.
Ha telekocsival mennek a szurkolók, az jó az üzletnek, a kluboknak, és a sportesemények karbonlábnyomát is csökkenti.