Szerelem 50 felett – 2. rész:
 

Szerelem 50 felett – 2. rész: "Nekem akkor még Mr. Wall Street kellett"

A kutatások szerint 50 éves kor felett jobb önismeretünknek és tapasztalatainknak köszönhetően érettebben, könnyebben alakíthatunk ki tartós és kiegyensúlyozott párkapcsolatot. Nagyobb érzelmi stabilitást tudunk nyújtani, és jobban összpontosítunk a társunkra. Pszichológusoktól származó esettanulmányok és kutatási eredmények alapján Francine Russo újságíró útmutatót kínál az előző kapcsolatok lezárásához, a gyászfeldolgozáshoz és a szülői minták felismeréséhez. Nem csak az érett kapcsolatok mozgatórugóit tárja fel, hanem praktikus tanácsokkal látja az olvasót. A Szerelem 50 felett című kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.

hvg360 hvg360




A migráció is az oroszpárti Orbán mellé tereli az osztrák kancellárt
 

A migráció is az oroszpárti Orbán mellé tereli az osztrák kancellárt

Az osztrák–szerb–magyar migrációs együttműködés több sebből vérzik, és Magyarország sokkal inkább a probléma, mint a megoldás része. Ezt Bécsben is tudják, Karl Nehammer osztrák kormányfő mégis fenntartja az együttműködést a politikai karanténban lévő Orbán Viktorral. Korrupcióban, politikai kommunikációban és az Oroszországhoz való viszonyban is jobban hasonlítanak ránk az osztrákok, mint azt sokan gondolnák.


Filippov Gábor: Kell még nekünk politikus 2050 Magyarországán?
 

Filippov Gábor: Kell még nekünk politikus 2050 Magyarországán?

Januárban indítottunk egy sorozatot arról, milyen országban fogunk élni 2050-ben. Mennyien leszünk? Mit hagy meg és pusztít el a klímaváltozás? Filippov Gábor történész-politológust, az Egyensúly Intézet kutatási igazgatóját arra kértük, írja meg, milyen lesz a politika 27 év múlva. Röviden: nagyon izgalmas. Nincs ugyanis messze annak lehetősége, hogy a mesterséges intelligencia döntsön helyettünk. De valóban ezt akarjuk?

Filippov Gábor Filippov Gábor


Duma Aktuál: Lázár János Magánberuházásokat Koordináló Főispánsága
 

Duma Aktuál: Lázár János Magánberuházásokat Koordináló Főispánsága

Gyakorlatilag minden önkormányzati beruházás Lázár János építési- és közlekedési miniszter hatáskörébe került. A Duma Aktuál csapata szerint azonban nem kellene megállni félúton. Álljon ott az IKEA-ban is, amikor bútort vásárolnánk! Épüljön minden a Hauszmann-tervcsomag szerint, a Tücsöklak bölcsőde is! Legyen Magánberuházás Koordináló Főispánság és Háztartási Integritás Hatóság is! Vigyázat, Litkai Gergely humoros prezentációja nem is áll olyan távol a valóságtól.

hvg360 hvg360