szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A NanoFlowcell nevű cég évről-évre sikeresen hívja fel magára a figyelmet, valamilyen forradalmi autóval. A probléma, hogy valójában még sose lehetett megnézni autóit rendesen.

A liechtensteini NanoFlowcell gyártó minden évben a Genfi Autószalonra időzíti bombasztikus újítását, így kellő médiafigyelmet kap. Tavaly a Quantino nevű autójukkal varázsoltak, ami egy 2+2 üléses autó, négy elektromotorral és 1000 kilométeres hatótávval – legalábbis állításuk szerint.

A jármű legérdekesebb technológiai megoldása, hogy alacsony feszültséget használ a hajtáshoz. Az autóban egy úgynevezett nanoflowcell akkumulátor van, ami 350 liter elektrolit folyadékkal feltöltött, két külön tartályt jelent. Az egyik tankban van a pozitív töltésű oldat, míg a másikban a negatív töltésű ionos folyadék. Ez a kétpólusú folyadék a keringetés közben kémiai energiából villamos áramot állít elő, ez hajtja meg 48–52 voltos feszültséggel a kerékagyba épített motorokat.

NanoFlowcell

Az idei újdonságuk ugyan ezt technológiát kínálja, csak még lenyűgözőbb teljesítménnyel. Az előzetes szerint a „bi-ION”-elnevezésű üzemanyaggal hajtott elektrolitos autójuk szintén ezer kilométeres hatótávot ígér, miközben összteljesítménye már 760 lóerő. Ezzel pedig nem kevesebb, mint 300 km/h-s végtempóra képes. Nehéz szóhoz jutni ilyen adatok mellett, de érdemes felidézni, hogy milyen céggel állunk szemben, mert már a hvg.hu is írt a NanoFlowcellről cikket, mert mi is kíváncsiak voltunk a rejtélyes cégre.

A gyártóról és a csodaautóiról az általuk közölt adatokon túl, gyakorlatilag semmit sem lehet tudni, tesztvezetésre még soha senki nem kapta meg, de a motorháztető alá sem engedtek érdemben bekukkantani senkit. A cégalapító tudós-üzletember-zenész-énekes Nunzio La Vecchia, olasz származású, Aargau kantonban él Svájcban, és – a nanoFlowcell honlapja szerint – 1991-ben kezdett energetikai kutatásokba, „különös tekintettel a speciális gépészmérnöki megoldásokra, az anyagtudományra, a napenergia hasznosításra, a plazmafizikára, a mikroelektronikára és az informatikára”.

NanoFlowcell

A zenész-üzletember egy komoly szélhámossági ügybe is belekeveredett, az NLV Holding tulajdonosaként, ugyanis azzal vádolták meg, hogy alaposan átvágott egy idős svájci milliomos nőt. Állítólag meggyőzte arról, hogy feltalálta a napenergia-hasznosítás forradalmi, tökéletes módját, az idős hölgy pedig tulajdonosként beszállt a cégbe. A „szeretett Nunzio” – ahogy a hölgy egy levélben megszólította – egy asconai és egy küstnachi ingatlant apportált a cégbe, összesen 39 millió frank értékben. Jelenleg itt tartunk, pedig az ötlet, amit a NanoFlowcell kínálna, zseniálisnak tűnik, csak kérdés működik-e valójában.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!