A villany-Mustang után valaki még meglepődik az elektromos G osztályon?

A Daimler szögletes vonalvezetésű ikonikus terepjárójával hamarosan teljesen hangtalanul is suhanhatunk. És a zöld rendszám is jár neki.

  • hvg.hu hvg.hu
A villany-Mustang után valaki még meglepődik az elektromos G osztályon?

A Mercedes négy évtizedig kisebb-nagyobb módosításokkal gyártotta a G osztály első generációját, melyet nemrégiben váltott az általunk is alaposan letesztelt és a mellékelt fotókon látható második generáció. Utóbbi modell jelenleg kizárólag nagy benzines és dízelmotorokkal kapható, de hamarosan változni fog a helyzet.

Történt ugyanis, hogy a cég első embere, Ola Källenius elárulta, hogy érkezőben a G osztály lokálisan zéró károsanyag-kibocsátású, tisztán elektromos hajtásláncú változata, az EQG. Ami a várakozások szerint a külsejét tekintve csak minimálisan fog eltérni a belsőégésű motorral szerelt testvéreitől, a néhány napja leleplezett elektromos Mustang példájára.

László Ferenc

Megjegyzendő, hogy a gyáriakat már megelőzte az osztrák Kreisel Electric, mely a közelmúltban készített egy 483 lóerős villany G osztályt, mely elsősorban 5,6 másodperces 0–100-as gyorsulásáról, illetve 300 kilométeres hatótávot biztosító 80 kWh-s akkumulátoráról ismerszik meg.

A Mercerdes G osztály jelenleg legolcsóbban 33,7 millió forintból úszható meg, ennyibe kerül ugyanis a 286 lóerős dízelmotorral szerelt G 350 d. A 422 lóerős benzinmotoros G 500 alapára 38 millió forint, az 585 lovas AMG G 63 pedig 53 millió forinttól indul.

László Ferenc

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?