Különleges Aston Martint vett Gordon Ramsay

Hétszázmillió forintra taksálják az árát.

  • hvg.hu hvg.hu
Különleges Aston Martint vett Gordon Ramsay

A híres brit séf, Gordon Ramsay irigylésre méltó autógyűjteménnyel rendelkezik. Leginkább Ferrarikat gyűjt, és olyan modellekből van egy-egy példánya, mint a LaFerrari Aperta, a F12tdf, az 550 Maranello, a 360 Modena, a 599 GTB Fiorano, a 430 Scuderia, az F12berlinetta és a Monza SP2. Azért a brit márkákat sem veti meg, magáénak tudhat egy McLaren Sennát, egy McLaren 650 LT Spidert, egy Aston Martin DBS Superleggerát és egy BAC Monót.

A fentiekhez nemrég csatlakozott egy újabb ritkaság, egy Aston Martin Valour, amelyet a cég 110 éves fennállása alkalmából alkottak. A hatsebességes kézi váltóval szerelt autó dizájnját a 1970-es és 1980-as évek ikonikus V8 Vantage modellje ihlette. A kocsiból összesen 110 darab hagyja el az Aston gaydoni gyárát, az egyes példányok árát 1,5 millió fontra (700 millió forint) taksálják.

Gordon Ramsay driving $1.5M Aston Martin Valour in London!

Celebrity chef Gordon Ramsay driving his new Aston Martin Valour, a V12 manual supercar inspired by the 1970s and 1980s Aston Martin V8 models, and also a nod to the earlier one-off Victor concept. The Hell’s Kitchen star can be seen getting into the car, starting the engine and accelerating away after parking up at the Connaught Hotel in Mayfair, London.

A kocsi csupa karbon, a motorháztető alá pedig az 5.2 literes, duplaturbós V12-es motor került, amely 715 lóerőt teljesít 753 Nm nyomatékkal. A brit cég a modellt „egy korszak utolsó autójaként” jellemzi.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.