Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A közösségi platformok közül az Instagram a menő a 14-25 éves korosztálynál, de feljövőben van a TikTok, és akit ez a platform beszippant, az nagyobb eséllyel tölt naponta több mint 4 órát a neten.
A magyar tizenévesek 43,66 százaléka, tehát majdnem fele naponta 4 óránál is többet lóg a neten, tízből nyolcan a WC-n is telefonoznak, háromnegyedük tanulás közben, 72 százalékuk pedig film- vagy sorozatnézés közben is előveszi a mobilját. Közel egyharmaduk leginkább online tartja a kapcsolatot a közelebbi barátaival is – derül ki a 14-25 éves korosztályt célzó, nem reprezentatív, Magyar Tinik a Neten-felmérésből. A Be Social digitális ügynökség kutatása ezúttal 3202 fiatal online megkérdezésén alapul.
A „milyen tevékenységekkel töltöd az idődet” kérdésre a túlzott netfogyasztás ellenére a barátokkal való személyes találkozás került még mindig az első helyre, de második a chatelés, negyedik a TikTok-videók nézése, ötödik a streamingcsatornákon való filmezés. A családi programok még épp beférkőztek a dobogóra, a harmadik helyre.
A klasszikus médiafogyasztás, mint a rádiózás, tévézés, de még az online hírportálok böngészése sem fért be a top10-be. Közösségi média posztok görgetése, YouTube-videók nézése, Instagram story-k böngészése előzi be őket. Az is kiderült, hogy a tinik már gyakrabban tiktokoznak, mint amennyit a YouTube-ot vagy a Facebookot használják – igaz, az Instagram és a Messenger egyelőre még beelőzi a TikTokot, ha az a kérdés, melyik platformot milyen gyakran használják.
A közösségi média a hírportálokat is lenyomja, még akkor is, ha arról van szó, honnan tájékozódnak a tizenévesek a világ dolgairól. Első helyen legtöbben az Instagramot (71,54 %) említik, másodikként a Facebookot (64,28%) – ez az egyetlen rangsor, ahol a Facebook előre került. Harmadik helyen a TikTok következik (64,06%), és csak negyedik helyen, több mint 20%-kal leszakadva bukkan fel néhány hírportál.
Megkerülhetetlenek viszont a tájékozódásban a tinik számára az influenszerek: jellemzően akár több mint 30-at is követnek, és a kérdezettek közel fele vásárolt már meg terméket influenszer ajánlására.
Minden második tini (54,74%) élt már át internetes zaklatást. A 53,48%-uktól kértek már erotikus fotót chatelés közben, és minden hatodik megkérdezett tini küldött is kérésre ilyen képet magáról. 10-ből hatan pedig már kaptak erotikus fotót chaten mástól, 42,58% többször is. Ez az arány 2021-hez képest ráadásul 8%-ot növekedett.
A TikTok-videók előretörését ellensúlyozza némileg, hogy a válaszolók egynegyede (25,99%) rendszeresen hallgat akár hosszabb podcasteket is, a szabadidős tevékenységi listán pedig a könyvolvasás befutott a 8. helyre – megelőzve az Insta story-k nézegetését és a videójátékokat.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.