szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mihail Mamiasvili szerint ezt abban az esetben kellene megtenniük, ha az orosz játékosokat a menekültekből álló csapatokhoz hasonló feltételekkel engednék csak indulni.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Mihail Mamiasvili, az Orosz Birkózószövetség elnöke kijelentette, hogy az ország küldöttségének a jövő évi párizsi olimpiára tankokkal kellene érkeznie, ha menekültcsapatként engednék csak indulni – írja az Inside the Games. Felmerült ugyanis annak a lehetősége, hogy Oroszország az olimpiai menekültcsapathoz hasonló feltételekkel jelenjen meg a francia fővárosban. Ez azt jelentené, hogy a csapat az olimpiai zászló alatt versenyezne, és a nemzeti himnusz helyett is az olimpiai himnusz szólalna meg.

„Nincs más megjegyzésem ezzel kapcsolatban, csak az, hogy aki ezt javasolja, azt egy mindenki által ismert helyre kellene küldeni” – mondta Mamiasvili az R-Sport tudósítása szerint. „Ha azt akarják, hogy a 2024-es olimpián menekült csapatként lássanak minket, akkor tankokkal kell Párizsba mennünk.”

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) egyelőre nem erősítette meg, hogy miként engedélyezi Oroszország és Fehéroroszország részvételét a 2024-es párizsi olimpián, ha egyáltalán engedélyezi. Az ukrajnai inváziót követően a szervezet azt javasolta, hogy a két ország összes sportolóját egyenesen tiltsák el. Ez év elején aztán azt az ajánlást tették, hogy a nemzetközi szövetségek engedjék vissza az egyes orosz és fehérorosz sportolókat a versenyekre, feltéve, hogy nem támogatják a háborút, és nem állnak kapcsolatban a hadsereggel.

A döntést Oroszországban is negatívan fogadták, és ha az országnak engedélyezik a párizsi versenyzést, az komolyan csorbíthatja az éremszerzési esélyeiket. Már csak azért is, mert a ROC 2020-as tokiói érmeinek több mint 40 százaléka olyan sportolóktól származik, akik katonai szervezetekkel álltak szerződésben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!