Woody Allen videóban üzent a magyaroknak: „Fél életemnek már vége, remélem, a második felében visszatérhetek Budapestre”
A nemsokára 89 éves Oscar-díjas színész-rendező az új darabjának pénteki, budapesti világpremierje apropóján üzent New Yorkból a magyar stábnak és közönségnek.
A sztori egy lopott Raffaello-festmény körül bonyolódik, amely egy maffiafőnökhöz kerül. A HVG-nek néhány napja adott interjút, ebben beszélt a gengszterek iránti vonzalmáról is.
„Valódi gengsztereket nem ismerek, de a mozigengszterek mindig is lenyűgöztek. Micsoda színes egyéniségek, tele drámai lehetőségekkel, akcióval! Amerikában hagyományai vannak a gengsztermítoszoknak, a gengszter nálunk igazi közönségkedvenc, mindig is az volt” – magyarázta.
Jobbá tehet-e minket a művészet? Helyes irányba terelheti-e a bűnösöket az, ami tökéletes? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozott Woody Allen, amikor a koronavírus-járvány alatti lezárások idején otthonában új darab írásába kezdett. Egy gengszter és családja a történet főszereplői, meg egy lopott Raffaello-festmény, melyet egész Európa keres.
A világpremierrel egy időben lett nyilvános az a meglepetés-videóüzenet, amit a szerző a magyar stábnak és a közönségnek küldött otthonából. Ebben amellett, hogy megköszöni az itteni alkotóknak, hogy bemutatják a Covid alatt írt színdarabját, kiemeli, hogy nagyra tartja a magyar színészeket és színházi szakembereket.
Mesél arról, hogy kedves emlékei fűződnek Budapesthez, játszott itt a jazz zenekarával, és a 70-es években itt forgatta egyik kedvenc saját filmjét, a Szerelem és halált. Akkor itt is lakott pát hónapig, és nagyon megszerette a várost.
Mint mondja, nemsokára 89 éves lesz, már leélte élete felét, de reméli, hogy a másik felében visszatérhet a magyar fővárosba.
A Brooklyni mese olyan kérdésekkel foglalkozik, hogy „jobbá tehet-e minket a művészet?”, vagy hogy „helyes irányba terelheti-e a bűnösöket az, ami tökéletes?” – olvasható a színlapon.
Az Orlai produkció által színre vitt vígjáték főbb szerepeit Mészáros Máté, Járó Zsuzsa, Cseh Judit, Schruff Milán, László Lili, Bíró Panna Dominika, Rohonyi Barnabás, Dékány Barnabás, Mészáros Martin és Ficzere Béla alakítják. A produkció rendezője Szabó Máté.
Október 4-én mutatja be az Orlai Produkció, a világon elsőként, Woody Allen új darabját, a Brooklyni mesét. A 88 éves Allen felhagyott a filmkészítéssel, de az írással nem, most épp az első regényén dolgozik: az egyik regényírós napját szakította meg, hogy beszélgessünk.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.