Steiner a VIVA TV műsorvezetőjeként kezdte pályafutását, ahol együtt dolgozott Rákay Philippel, a 7 milliárdos állami támogatású Petőfi-film kormányközeli producerével. A lap e régi időkről is kérdezte az LMBTQ-közösség egyik szóvivőjeként is ismert médiaszemélyiséget.
Nagyon jó viszonyban voltunk. Ő épp ment, amikor mi fiatalként érkeztünk, de még ott volt a cégnél egyfajta mentorként, foglalkozásokat is tartott nekünk. Rengeteg fontos dolgot tanultam tőle, jól fogalmazó, kreatív embernek ismertem meg, aki kifejezetten elfogadónak tűnt. Biztosan tudta, hogy meleg vagyok, de soha nem volt vele gondja, emlékeim szerint olyan is volt, hogy kimondottan elítélően fogalmazott a homofóbiáról
– mondta el a Narancsnak Steiner, hozzátéve, hogy régóta nem beszéltek, ezért nem akar találgatni, mi történt azóta Rákayval.
Miután kiderült, mekkora állami támogatásból készíti Rákay Philip a Petőfi Sándorról szóló kurzusfilmjét, Schilling Árpád rendező egy 2022-es nyilvános bejegyzésében arról írt, hogy a film majd „pontosan ott végzi majd, ahol hasonló indíttatású elődei, a Hídember vagy a Sorstalanság: a kultúrtörténet nagy süllyesztőjében”.
Rákay erre úgy reagált, hogy
ha Petőfi csöndben beleszeretne Jókaiba, Szendrey Júliát pedig Sárosdi Lilla alakíthatná, végig meztelenül, onanizálás közben azt suttogva: „ez a művészet”, akkor gondolom, más volna a helyzet. Ugye, Árpi?
„Hiába buzizol, hiába taposol a feleségemen, nem lesz más a helyzet” – válaszolta erre Schilling.
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?