szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Pannon Bormíves Céh és a Pálinka Céh Egyesület képviselői együttműködési szerződést kötöttek a tradíciók ápolása, a minőségvédelem s mindenekelőtt annak érdekében, hogy a magyar borok és pálinkák visszanyerjék méltó helyüket a kulturált italfogyasztásban határainkon innen és túl.

© www.ausflug.at
A pannonhalmi Szent Márton napi eseménysorozat záróakkordjaként tartott közös ünnepi ülésükön aláírt dokumentum alapján hangolják össze jövőbeni törekvéseiket, munkájukat. „ A bor és a pálinka kezet fogott egymással. A Pannonhalmi Bencés Apátságban idén nemcsak a kitűnő italok, de a két nemes célokért küzdő egyesület is áldást kapott a gyümölcsöző együttműködésre”- kommentálta az eseményt Hortobágyi T. Cirill perjel, a pannonhalmi főapát gazdasági helyettese.

A bormíves céh 1999-es megalakulása óta a bencés monostorban tartja éves közgyűlését s kér áldást a boraira. A céhet tíz nagy presztízsű családi pincészet hívta életre: Árvay János / Tokaj/,Gál Tibor / Eger/, Gere Attila /Villány/, Heimann Zoltán / Szekszárd/, Szepsy István/Tokaj/,Szeremley Huba /Badacsony/, Thummerer Vilmos /Eger/,Tiffán Ede/Villány/, Tóth Sándor / Balaton-felvidék/ és Vesztergombi Ferenc / Szekszárd/. A későbbiekben csatlakozott hozzájuk újabb nyolc tekintélyes borász, többek között Figula Mihály /Balatonfüred/ és Bock József /Villány/.

A pálinka céh 2004-ben az Agárdi Pálinkafőzde kezdeményezésére, a téti, a Rézkatlan és az Arany Kapu főzde csatlakozásával jött létre. Mára ez a szervezet is további nyolc taggal bővült, mint például a Tarpa Manufaktura és a Várda-Drink.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!