
HVG
Ingatlan
Csaknem százmillióért adtak el egy budapesti panellakást
Felújított, erkélye is van, nem is kicsi, na meg a budai oldalon van.
A kunbaracsi Vörös-kastély rezsije havi 300 ezer forint.
A komplexumot már 2019-ben át kellett volna adnia a tervezőnek, tavaszra pedig kész is lehet. A boltokra viszont még várni kell.
Eladásra és bérbeadásra is kínálja a főváros a Rác Hotelt, ennek bevételéből nyitná újra a hányatott sorsú fürdőt. Budapest nyárra csődközelbe kerülhet, de nem az ingatlaneladások fogják kihúzni a slamasztikából, az ingatlanok jó részét évek, sőt évtizedek óta nem sikerül elpasszolni. Különösen a megüresedett iskolák és a műemléki épületek eladása vagy bármilyen hasznosítása kemény dió.
Jobb hellyé akarják tenni a Népligetet.
Lakóterületté minősítene egy sor ingatlant a hegyvidéki önkormányzat. A helyi ellenzék és civilek szerint ezzel veszélyben kerülnek a fák, az önkormányzat szerint viszont valójában csökken a beépíthetőség, és nő a biológiai aktivitásérték. Úgy tűnik, mindkét félnek igaza van, de hogy lehet ez? A helyszínen igyekeztünk utánajárni.
Évekkel ezelőtt több mint 2 milliárd forintot kapott Kőbánya önkormányzata, hogy felszámolja a Hős utcát, Budapest hírhedt szegénytelepét.
A Társasházak és Társasházkezelők Országos Egyesületének elnöke több jót remél a módosítástól.
Könnyítést javasol az Agrárminisztérium, sokaknak azonban így is költséges lehet a regisztrációs eljárás.
Újraindítja az előtakarékossági termékek értékesítését az Erste Lakástakarék. Ezek annyit hozhatnak, mint az állami támogatás megszűnése előtt.
Lázár János helyettese szerint álságos, hogy a szocialisták tesznek fel kérdéseket a közpénzből felújított állami kastélyok ingyen magánkézbe adásáról.
Ezért tartja jó ötletnek a kastélyok szétosztogatását.
Átírják a Paks 2 kivitelezésével kapcsolatos szerződéseket, sőt új keretek közé helyezik az erőműépítést. Szijjártó Péter részleteket nem árult el, az biztos, hogy a kivitelezés csúszásban van, nagy valószínűséggel költségtúllépésben, és erősen kérdéses, hogy a háborús-szankciós helyzetben a Roszatom képes-e a kulcsra kész kivitelezésre. Kérdés, hogy az új keretek közt Magyarország több felelősséget és több költséget vesz-e a nyakába.
De van olyan is, amelyet a fenntartó le is bontott, amikor már nem volt kötelező üzemeltetni a támogatás miatt. Némelyik egyszerűen csak rohad.
Az árak nőnek, a kínálat is, de a kereslet közben megfeleződött a bizonytalan gazdasági környezet miatt.
Budapest túlélő üzemmódban működik, a főpolgármester-helyettes szerint minden eszközt meg kell ragadni a fizetőképesség fenntartásához.
Az állami vagyonkezelő azonnal intézkedett is.
Az egykori Bírák és Ügyészek Telepén álló családi házat úgy tűnik lebontották, pedig helyi védettséget is élvezett.
Egy friss kormányhatározat szerint az Igazságügyi Palotát kell alkalmassá tenni a parlamenti munkára.
A férfi több mint 60 millió forintos kárt okozott.
Újdelhi védővámot vetett ki az olcsó kínai acél behozatalára.
Ilyesmi a háború első hetei óta nem fordult elő.
Gyakran tekintünk a német nyugdíjasokra mintaként, akik stabil anyagi körülmények között élvezhetik idős éveiket. Felmerül a kérdés: valóban ennyire gondtalan a helyzetük, és ha igen, mi ennek az oka?
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.