Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

A Matolcsy-klán menti a vagyont, mert nem akar úgy járni, mint Simicska
hvg360

A Matolcsy-klán menti a vagyont, mert nem akar úgy járni, mint Simicska

Készpénzre váltják a közpénzt Matolcsyék. Egy New York-i luxuslakásra csaknem 9 milliárd forintnyi jelzálogot jegyeztettek be. Matolcsy György csak márciusig az MNB elnöke, 12 év után nem újrázhat, mert összeveszett Orbán Viktorral. Kérdés, mi lesz a fia üzleti körénél felhalmozódott vagyonnal.

hvg.hu Gazdaság

Kik lesznek a jövő fogyasztói?

A luxustermékeket árusító cégek részvényei nagyot zuhantak júliusban, döntően az alacsony kínai eladások miatt, miután pénzügyi eredményeik alulmúlták a befektetők várakozásait. A legtöbb elemző túlértékelte a luxustermékek piacát a fejlődő országokban, a jövő fogyasztóinak - akik döntően a középosztályból kerülnek ki - többsége 2030-ban ugyanakkor már Ázsiában fog élni - Észak-Amerika és Európa helyett.

hvg.hu Gazdaság

A szakszervezetek pofont adhatnak a görög energiaszektornak

Görögországban azzal fenyeget a legerősebb szakszervezet, hogy ha privatizálják az ország legfontosabb erőművének egyes részeit, akkor munkabeszüntetésekkel - országos áramszüneteket okozva - tiltakoznak majd a lépés ellen. A helléneket pénzügyi lélegeztetőgépen tartó nemzetközi szervezetek ugyanakkor arra kérik a görög kormányt, hogy liberalizálja az ország energiapiacát.

hvg.hu Gazdaság

A németek imádják a külföldieket

Egy friss kutatás szerint a németek több mint fele támogatná a képzett munkaerő bevándorlását országukba. Majdnem háromnegyedük pedig kifejezetten jónak ítéli meg a köztük és a külföldiek közti viszonyt. A mutatók javulása főként a német gazdaság növekedésének és az alacsony munkanélküliségnek tudható be.

hvg.hu Gazdaság

Kína munkaerőpiaci szemétlerakónak használja Afrikát?

Komoly problémákkal szembesülnek a kínai bevándorlók Afrikában. Az akár egymilliósra is tehető afrikai kínai kolóniát egyre gyanakvóbban figyelik a helyiek, mivel sok esetben az ázsiai állam kereskedői ellehetetlenítik az afrikai vetélytársaikat. Eközben olyan hírek is napvilágot láttak, mely szerint a kínai kormánynak még jól is jön a rengeteg kínai Afrikába települése, mivel így megszabadulhat a "nemkívánatos" munkaerőtől.

hvg.hu Gazdaság

Ágyúval ütöttek volna lyukat a fukushimai atomerőműn?

Egy, a napokban nyilvánosságra került videofelvétel szerint a tavalyi japán nukleáris katasztrófa közben a szakértők azt is felvetették, hogy lőfegyverekkel lyukat üssenek a fukushimai atomerőmű falán, hogy ezzel is csökkentsék a nyomást a reaktorépületen. A rendkívül veszélyes tervet soha nem valósították meg.

hvg.hu Gazdaság

Beletörik az IKEA bicskája Indiába

Különös problémákkal találta szembe magát az IKEA Indiában. A helyi törvények értelmében a külföldi kiskereskedőknek legalább 30 százalékban kell kis- és középvállalkozások termékeit beszerezni, ám ha egy kisvállalkozás elkezd a svéd óriással üzletelni, akkor az egy idő után már nem marad kisvállalkozás. A problémára már keresi a megoldást a kontinensnyi állam kormánya.

hvg.hu Gazdaság

Saját kastélyt szeretne Olaszországban? Most kedvére válogathat

Az olasz kormány és sok önkormányzat is több száz ingatlan értékesítését tervezi, hogy ezzel is segítsen a megszorítások terhe alatt nyögő dél-európai uniós tagállam megrendült pénzügyi helyzetén. Mario Monti kormányfő 1,5 milliárd euró bevétellel számol, ám a terv zátonyra futhat, mivel a befektetők tartanak az euró bedőlésétől és egy esetleges olasz csődtől is, így kockázatmentesebb területekre viszik pénzüket.

hvg.hu Gazdaság

Elégtelen a központi bank "atomfegyvere"

Elégtelenek az Európai Központi Bank eddigi intézkedései a spanyol és olasz válság kezelésére - írja legfrissebb blogbejegyzésében Zsiday Viktor befektetési szakértő. A szakértő szerint az unió állandóra tervezett mentőcsomagja, az Európai Stabilitási Mechanizmus nem az az "atomfegyver", mint amire a befektetők számítottak.

Nagy Gergő Gazdaság

Görögországban minden eladó

Görögországban a kormány ismét nekifut az évek óta egy helyben toporgó privatizációnak: kalapács alá kerül például az állami lottótársaság, a szerencsejáték vállalat, a gázszolgáltató, valamint korfui és rodoszi földek is. A görögöknek van miből válogatni: a földek 70 százaléka az állam és az ortodox egyház tulajdona, államiak a közműcégek, az autópályák jelentős része, több bank és kikötő, az államvasutak és a védelmi cégek is. A befektetőknek viszont nem kellenek, a görögöknek pedig nem éri meg az eladás nyomott árakon.

hvg.hu Világ

Görögország lecsap az illegális bevándorlókra

A görög rendőrség bejelentése szerint több, mint 1600 illegális bevándorlót toloncolnak ki az ország területéről, miután a hatóságok lerohanták Athén több kerületét is, illegális bevándorlók után kutatva. A szélsőjobboldal erősödése következtében a görög politika is egyre durvábban kezeli a bevándorló-helyzetet, mely a dél-európai állam egyik legkomolyabb társadalmi problémájává lépett elő.

hvg.hu Gazdaság

Spanyolország kártyavárként omolhat össze

Míg az utóbbi 20 évben csodálhattuk a spanyolok gazdasági felemelkedését, és még a válság kirobbanása után is azt hihettük, az Ibériai-félsziget nagyobbik állama meg tud birkózni a válság hullámaival, addigra ma nyilvánvalóvá vált, hogy "az akkori diagnózis hibás, az élénkítő terápia katasztrofális hatású volt". Bartha Attila közgazdász, az MTA kutatója a tagokvagyunk blog legfrissebb bejegyzésében a spanyolok rendkívül instabil helyzetét veszi górcső alá.

hvg.hu Gazdaság

Az olaszok komolyan felhergelték Németországot

Az olasz miniszterelnök egyik friss megszólalása szerint Németország a legnagyobb haszonélvezője az eurózóna meglétének. Mario Monti emellett azt szeretné, ha több mozgástere lenne a közös uniós fizetőeszközt használó országok kormányainak, hogy a szükséges reformokat elvégezhessék. A német politikusok magukból kikelve reagáltak Monti szavaira.

MTI Gazdaság

Gazdasági visszaesésre számít az olasz jegybank vezére

Olaszország idén a vártnál nagyobb visszaesésre számíthat, és még jövőre is lejtőn lesz az ország gazdasága - jósolta az olasz központi bank elnöke, Ignazio Visco, a La Repubblica című lapban vasárnap megjelent nyilatkozatában.

Szabó M. István Gazdaság

Kínai invázió előtt az európai foci?

A kínai állami tőke beszállt a milánói Internazionale futballklubba. Ez az első alkalom, hogy a kommunista birodalom jelentősebb összeget fektet be az európai futballba. Kína olyan tőkeerős, hogy könnyedén végigmehet az európai elit futballklubokon. Befektetésnek, reklámnak sem rossz az olasz focicsapat, és a kínai fociipar építésében is segíthet.

Napi Gazdaság Gazdaság

Svájcifrank-bomba: kiélesítve

Óriási mennyiségű eurót halmozott fel a svájci jegybank az elmúlt negyedévben, és a jelek szerint nem tud mit vele kezdeni.

hvg.hu Gazdaság

A törökök felforgathatják a régiós kőolajtérképet

Iraki Kurdisztánból hat tartálykocsi haladt át a napokban az iraki-török határon, kőolajat szállítva az egyik törökországi kikötőbe. A központi iraki kormányzatot piszkáló döntéssel a törökök és az iraki kurdok is jól járhatnak, ha komolyabban is beindulnak az észak-iraki olajszállítások. Törökország azonban kockázatosat lépett: ezzel szinte elismeri az iraki kurdok autonómiáját, mellyel a saját területén élő kurdoknak is bátorítást adhat az önállóságra.

hvg.hu Gazdaság

Előre az eurózóna megmentéséért!

Sok közgazdásznak életük lehetőségét villantja fel az eurózóna válsága: ha előállnak egy olyan ötlettel, mely gyógyír lehet az övezet problémáira, akkor a Marshall-tervhez hasonló hírnév övezhetné őket. A The New York Times által idézett három közgazdász mindegyike segítene a két legnagyobb "betegen", Olaszországon és Spanyolországon úgy, hogy finanszírozókat találjanak állampapírjaikra, és eközben újraindíthassák gazdaságukat is.

hvg.hu Gazdaság

Az oroszok lerohanják Tirolt

Nyomulnak az oroszok Ausztriában. Nemrég három szállodát vásároltak meg a dél-ausztriai tartományban, a helyiek ugyanakkor nem örülnek a külföldiek térszerzésének, mivel ők inkább a tiroli fiatalokat látnák szívesebben a szállodák üzemeltetésénél.

Nagy Gergő Gazdaság

Tömegek menekülnek a nyomor elől Dél-Európából

Míg az Európa déli részén élők szinte a túlélésért küzdenek, addig az észak-európai euróövezeti tagállamok polgárai alig éreznek valamit az euróválság hatásából. Görögország újabb és újabb megszorításokkal igyekszik a felszínen tartani magát, Spanyolország képtelen megállítani a munkanélküliség drasztikus növekedését. Portugáliában tömegek kénytelenek komolyan meghúzni a nadrágszíjat, Ciprus pedig Oroszországtól várja megrendült pénzügyi helyzetének megtámogatását. Helyzetképünk az euróválságról.

1
11 12 13 14 15
601
Osztrák bordélyokat üzemeltető magyarokra csaptak le a rendőrök

Osztrák bordélyokat üzemeltető magyarokra csaptak le a rendőrök

Az év végi adómentes csodafegyver, amiről tudni érdemes

Az év végi adómentes csodafegyver, amiről tudni érdemes

Szoboszlaiék nyerték a rangadót, folytatódik a City vesszőfutása

Szoboszlaiék nyerték a rangadót, folytatódik a City vesszőfutása

Minden részlet kiderült a Schumacher családját ért zsarolásról

Minden részlet kiderült a Schumacher családját ért zsarolásról

Orbán Viktor találkozik a pápával

Orbán Viktor találkozik a pápával

Lázárék támadják a minisztériumról kitálaló műemlékes szakembert, itt a válasza

Lázárék támadják a minisztériumról kitálaló műemlékes szakembert, itt a válasza

Brit szakértő: Még érheti nagy csalódás az európai populistákat Trump miatt

Brit szakértő: Még érheti nagy csalódás az európai populistákat Trump miatt

20 évvel az indulás után kapott meg egy alapfunkciót a Gmail

20 évvel az indulás után kapott meg egy alapfunkciót a Gmail

Sonny Boy, Al Pacino élete – 3. rész: "Mit szólnál, ha azt mondanám, egymillió van ebben a dobozban?"

Sonny Boy, Al Pacino élete – 3. rész: "Mit szólnál, ha azt mondanám, egymillió van ebben a dobozban?"

A címlapról ajánljuk