Tetszett a cikk?

A MOL olaj-és gázipari csoport továbbra is érdekelt regionális partnereivel, köztük a lengyel PKN Orlennel a kapcsolatok szorosabbra fűzésében. Ez a folyamat adott esetben teljes fuzionáláshoz is vezethet - írja Rzeczpospolita című lap a MOL vezérigazgatójára hivatkozva.

"Együtt tudunk működni a különböző piacokon, és ez értelemszerűen teljes összefonódáshoz is vezethet, igaz csak a távoli jövőben" - közölte Hernádi Zsolt. A MOL és a PKN Orlen az év elején hagyott fel a fuzionálási tárgyalásokkal.

Azóta mindkét cég igyekszik a közép-kelet európai piacokon terjeszkedni abban a reményben, hogy meghatározó szereplőjévé váljék egy olyan regionális csoportnak, amely képes elhárítani egyes nagyobb nyugati, vagy orosz társaságok felvásárlási szándékát - idézi a lap a szakértőket.

Szerdán indult be a MOL varsói jegyzése, amelynek révén könnyen összemérhetővé válik a MOL és a PKN értékelése, és ez fontos lehet, ha a fuzionálási tárgyalásokat felújítják - mondják az elemzők. A MOL azonban nem ezért, hanem likviditása növelése érdekében jelent meg a varsói tőzsdén - hivatkozik a Reuters hírében a MOL-ra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Felháborodott az MSZP a MOL-vezetők nyereségén

A MSZP megdöbbenve értesült a szerdai sajtóhírekből arról a tényről, hogy a MOL 28 vezetője az OTP által adott kölcsönből vásárolt kötvényeivel egy év alatt minimum 10,8 milliárd forint árfolyamnyereséghez jutott.

Itthon

Volt Mol-vezéré a Heti Válasz

A Mol Rt. korábbi elnöke, Csák János, valamint Kékessy Dezső és Szabadhegy Péter is a hetilap tulajdonosi körébe került. A három magánszemély és a Heti Válasz Alapítvány közös tulajdonában lévő Sasliget Tanácsadó Kft. közösen vásárolta meg pénteken a lapot kiadó társaságot.

MTI Gazdaság

Milliárdos bírság a Mol-leánynak

Az ármeghatározásában fellelhető rendellenességek miatt a szlovák állam 1,3 milliárd koronás büntetést rótt ki a Slovnaft szlovákiai olajfinomítói vállalkozásra, amely 98 százalékban a Mol tulajdonában van.

Gazdaság

Bezárnák a Jukoszt, estek a Mol-papírok

A Jukosz szétverése folytatódik: az orosz kormány megtiltotta az olaj eladását a haláltusáját vívó cégnek. Az amúgy is tartalékok nélküli világpiacon 1 dollárral drágult, és 43 dollárra szökött a hordónkénti olajár. Magyarországon a Mol-papírok árfolyamának csökkenése gyengítette a tőzsdét.

Gazdaság

Mol-árképzés: nem adott igazat az autóklubnak a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa kedden megszüntette a versenyfelügyeleti eljárást a Mol Rt. ellen, mert nem találta gazdasági erőfölénnyel visszaélésnek a cég 1997 és 2000 első féléve között alkalmazott üzemanyag-árképzését.

Gazdaság

Szlovákia letörné a Mol-leány piaci pozícióját

A szlovák kormány letörni készül a Slovnaft uralkodó helyzetét a szlovák benzinpiacon - jelentette a szlovák Pravda. A lap szerint a szlovák pénzügyminisztérium jelezte: ha a jelenleg folyó vizsgálat komoly hiányosságokat tár fel az árpolitikában, a kormány a cég üzemanyag-eladásaira szabályozást készül bevezetni.

Interjú

"Egyszer majd jól jönnek nekünk a Mol-részvények"

Megfér egymás mellett, mi több, idővel egyesülhetne is a közép-európai régióban a térség két meghatározó olajvállalata, az OMV és a Mol - vélekedik az osztrák olajipari óriás vezérigazgatója, Wolfgang Ruttenstorfer (54 éves), aki szerint cége jelentősenmegerősödött a román Petrom friss megszerzésével, az osztrák gazdaságtörténet legnagyobb akvizíciójával.