szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az EU úgynevezett potenciális gazdaságnövekedési mutatója jelenleg 2-2,25 százalék, a többlettel az uniós szintű GDP-növekedés megközelítené a 3 százalékot.

Az Európai Uniónak a versenyképesség javítására összpontosító lisszaboni stratégiája, amely a március 22-23-i, félévközi EU-csúcsértekezlet napirendje, és benne megfogalmazott strukturális reformok az EU gazdasági növekedéséhez 0,5-0,75 százalékot adnának hozzá - állapította meg a brüsszeli bizottság egyik friss jelentése.

Az EU úgynevezett potenciális gazdaságnövekedési mutatója, ami jelenleg 2-2,25 százalék, ezzel a többlettel növekedne, azaz az uniós szintű GDP-növekedés igencsak megközelítené a 3 százalékot. A strukturális reformok keretében a nyugdíjrendszerben, a munkaerőpiacon végrehajtandó változások tehát sürgősek, hiszen egyedül a demográfiai öregedés az EU-ban az elkövetkezendő évtizedekben a fenti lehetséges növekedési mutatót akár a felével is csökkenthetné, visszavethetné egészen 1,25 százalékosig is. A Lisszaboni stratégiát 2000-ben határozta el az EU a versenyképesség 2010-re történő számottevőbb növelése érdekében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Világ

Prodi: zsákutcában a "lisszaboni stratégia"

Az Európai Bizottság távozó elnöke, Romano Prodi szerint az EU kudarcot vallott a maga elé állított növekedési célok tekintetében: nem sikerül teljesíteni az úgynevezett "lisszaboni stratégia" célkitűzéseit, nevezetesen, hogy az EU-t a 2010-ig a világ legerősebb gazdasági térségévé tegyék.