Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Hétfőn 81 százalékos tulajdont szerzett az Európa Könyvkiadó Kft.-ben (EK) Matyi Dezső, az Alexandra könyvkiadó és könyvkereskedelmi hálózat első embere.
Az 537 millió forintos jegyzett tőkéjű Pécsi Direkt Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ügyvezetője kilenc magánszemélytől, a patinás Európa Könyvkiadó vezetőitől és munkatársaitól vásárolta meg tagi tulajdonukat. Az EK-t 1992. december 31-én alapították, és lényegében az egyetlen egykori állami könyvkiadó, amely a rendszerváltás után nem csak megkapaszkodott a piacon, de erősödött is.
Az EK jegyzett tőkéje 46,53 millió forint, de az évi kétszáz körüli címet megjelentető cég ennél biztosan többet ér. A cégcsoporthoz tartozik még két könyvesbolt és egy könyvraktár is. A társaságnak augusztus végi cégadatok szerint 25 tagja volt, 16-an tehát nem adták el részüket Matyinak.
Az új többségi tulajdonos a hvg.hu-nak azt mondta: semmilyen lényeges változtatást nem tervez, a cég nem szorul rá, nyereséges és adóssága sincs. Helyén marad a menedzsment, így Osztovits Levente ügyvezető és a teljes szerkesztői gárda is. Matyi azt is elárulta: sokkal inkább presztízs, mint üzleti szempontok miatt döntött a vásárlás mellett.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.