szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Európai Bizottság szeptember 1-i határidőt szabott meg Magyarországnak az euróövezeti csatlakozási menetrendről szóló konvergencia-programja átalakítására.

A bizottság, amely a magyar költségvetés hiányát túlzott mértékűnek tartja, konkrét kiadáscsökkentéseket vár el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Leszerepelt Brüsszelben a kormány hiánycsökkentési terve

Az Európai Bizottság figyelmeztetni fogja Magyarországot szerdán, hogy valószínűleg nem tudja teljesíteni a költségvetési hiányának olyan szintre való csökkentését 2008-ig, amely szükséges az euró bevezetéséhez. A testület egyúttal dicséri a Csehország, illetve Szlovákia által beadott tervezetet.

Gazdaság

Zöld út a magyar konvergencia-programnak

Az Európai Unió pénzügyminisztereinek tanácsa, az Ecofin elfogadta Magyarország konvergencia-programját, amely meghatározza az euró bevetéséhez szükséges feltételek teljesítésének menetrendjét. Az Ecofin szerint adócsökkentésre csak a kiadások megfelelő mérséklése esetén van mód.

Gazdaság

Magyarország visszaesett a konvergencia-rangsorban

Az infláció emelkedése miatt romlott Magyarország uniós konvergencia-mutatója, és jelenleg Litvániával áll egy szinten – vélekedik a német Deka Bank. A rangsor élén Észtország, Szlovénia és Csehország áll.

Hét nap

MNB A KONVERGENCIÁRÓL

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint az államháztartásnak a hazai össztermékhez (GDP) viszonyított 2006.

Gazdaság

Az EU megbocsátja a deficitet, de nem hisz a konvergencia-programban

Az Európai Bizottság haladékot adna az újonnan csatlakozottaknak költségvetési hiányuk 3 százalék alá csökkentéséhez. Ugyanakkor a testület egyelőre nem látja biztosítottnak a magyar hiánycsökkentési tervek megvalósíthatóságát, a költségvetési reformokat pedig fel kell gyorsítanunk.

MTI Gazdaság

PSZÁF-tanulmány az euró-konvergencia kamatkockázatáról

A pénzügyi műveletek résztvevői a kamatkonvergencia időszakában lehetőleg ne vállaljanak fix kamatú vagy hosszabb kamatperiódusú pénzügyi kötelezettségeket, hanem részesítsék előnyben a rugalmas kamatozású, gyakoribb átárazódást biztosító konstrukciókat, illetve kössék ki a költségmentes vagy alacsony költségű előtörlesztés lehetőségét - írja Rácz István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) vezető közgazdásza tanulmányában.