szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nyílt pályázaton, kétfordulós, licites eljárás keretében értékesítik a szentkirályszabadjai repülőteret. A 150 hektáros ingatlan kikiáltási ára egymilliárd forint lesz - erről együttes ülésen döntött Veszprém és Szentkirályszabadja képviselő-testülete.

A két település tulajdonába ingyenesen került a közigazgatási területükre eső volt katonai repülőtér; Veszprém és Szentkirályszabadja önkormányzata erről a múlt év december 30-án kapta meg a tulajdonbaadási szerződést - mondta Dióssy László, Veszprém polgármestere.

A két önkormányzatnak 45 napon belül kell birtokba vennie az ingatlant és akkortól biztosítania az őrzését is.  A 150 hektáros terület értéke meghaladja az egymilliárd forintot. A terület kétharmada a község, egyharmada a város tulajdona, ugyanakkor a vagyon nagyságrendjét tekintve éppen fordított a helyzet; az értékesebb építmények döntően a veszprémi területen vannak.

A 4,4 négyzetkilométeres repülőtér és objektumai értékesítési pályázatát egy hónapon belül kiírják, kizárólagosan polgári repülőtéri hasznosításra - hangsúlyozta Dióssy. Az egymilliárd forintos vételárig 50-50 százalékban részesedik a két önkormányzat, ennél magasabb összeg esetén azonban a bevételből 55 százalék illeti Veszprémet, 45 százalék pedig Szentkirályszabadját. Ha a repülőtéri hasznosítás nem sikerülne, akkor például ipari és logisztikai park is létesülhetne a területen. 

Iványi András, Szentkirályszabadja polgármestere elmondta, hogy nagy a konkurencia, ezért szeretnék az ingatlant mielőbb átadni egy megfelelő hasznosítónak. A repülőtéri hasznosítás sikere érdekében felvállalták az esetleges zajártalmakat, ugyanis a falu közvetlen közelében van a leszállópálya.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Érvénytelen a repülőtéri privatizációs pályázat?

A Magyar Nemzet úgy értesült: a Főváros Bíróság jogerős ítéletében helybenhagyta a Budapest Airport Rt. (BA) ügyében hozott elsőfokú döntést, és érvénytelenítette a ferihegyi repülőteret üzemeltető privatizálására kiírt pályázatot.

MTI Gazdaság

Mire költik Ferihegy árát?

A magyar devizatartalék decemberi erős, 1,53 milliárd növekedését az okozta, hogy a Budapest Airport értékesítéséből befolyt teljes összeg - 464,5 milliárd forint, azaz mintegy 1,85 milliárd euró - a devizatartalékba került, mondta az pénteken Sándor György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója. Tegnap a pénzügyminisztériumtól azt közölték: a befolyt összegből 190 milliárd forintot fordítottak devizaadósság-törlesztésre.

Világ

Tréfa lenne az osztrák-magyar-szlovák repülőtér terve?

Farsangi tréfának minősítette az osztrák szociáldemokraták képviselője egy szabadságpárti politikusnak azt az ötletét, hogy egy osztrák-magyar-szlovák központi repülőtér megépítésével orvosolni lehetne a schwechati repülőtérrel kapcsolatos gondokat.

MTI Gazdaság

Az Austrian Airlines repül elsőként a Pécs-pogányi repülőtérről

Az Austrian Airlines (AUA) a következő nyári menetrendben menetrendszerinti járatot indít Bécs és Pécs között és ezzel az AUA az első légitársaság, amely megállapodást kötött a Pécs-pogányi repülőteret üzemeltető önkormányzati céggel a repülőtér használatáról.

Gazdaság

Taszár: nincs pénz a polgári repülőtér folytatásra

Ahhoz, hogy a polgári repülőtér fogadókész legyen, az eddigi több mint ötszáz millió forinton túl még ugyanennyire lenne szükség - jelentette be csütörtökön a repülőtér polgári hasznosítására megalakult kht. ügyvezetője.

Itthon

Húszmilliárdot bukhat az állam Ferihegy miatt

Új szakaszába lép, és személyes meghallgatásokkal folytatódik az a 90 millió dolláros – mai árfolyamon mintegy 19 milliárd forintos – per, melyet a kanadai Airport Development Corporation indított a magyar állam ellen a ferihegyi 2B terminál üzemeltetési jogának elvonása miatt - írja mai számában a Népszabadság.