Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az 50 bázispontos jegybanki kamatemelés 14 órai bejelentése után erősödött a forint a bankközi devizapiacon hétfőn.
A bejelentés után 274,10/20 forinton jegyezték az eurót, szemben a kamatdöntés előtti 274,75/85 forinttal, illetve a reggeli 275,50/60-as árfolyammal.
Egészen péntek délutánig 25 bázispontos alapkamat emelésről szólt a piaci konszenzus, a Moody,s hitelminősítő intézet péntek késő esti váratlan közleménye azonban átírta a piaci várakozásokat.
A Moody,s leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá vette Magyarország adósbesorolását arra az esetre, ha a jelenlegi kormányfő eltávolításával veszélybe kerülnek a költségvetési reformok. Az új körülmények között 50 bázispontos kamatemelésre volt szükség ahhoz, hogy a forint megkapaszkodhasson a 276 forint alatti eurós szinteken - mondták el a piacon.
A forgalom a devizapiacon a nap első felében átlagos volt, negyed háromkor 274,40/60 forinton állt az euró kurzusa, ami még mindig másfél hónapos csúcs.
A dollárral 214,85/215,00 forinton kereskedtek, míg reggel 215,30/40 forinton állt az amerikai valuta.
Az állampapírpiacon nem volt számottevő hatása a jegybanki kamatemelésnek, a forgalom minimális, a hozamszint stabil volt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.