szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A 2008-as esztendőben már nincs szükség korrekciókra, hiszen az idei esztendőben az lezajlik - mondta Veres János pénzügyminiszter.

"Az idei esztendőben, a már bejelentett intézkedéséken túl továbbiakra nincs szükség, nem is látom indokoltnak, és nem is tervezünk mást" - mondta egy, a konvergencia programról szóló konferencia előtt a pénzügyminiszter. "Ami a konvergenciaprogramban szerepel, azoknak a megvalósítása a feladat" - tette hozzá.

A miniszter kiemelte, hogy az adó-és járulékrendszert érintő intézkedések minden döntését már meghozták, és azok már be is épültek a szabályozása.

"Egyetlen olyan adó van még, amelynek az előkészítésén dolgozunk, ez az ingatlanadó amely, ahogyan jeleztük, 2008-ban hatályba fog lépni" - jelentette ki.

Veres János azonban felhívta figyelmet arra, hogy a korrekció mértékéről "nem kell eltúlzó mértékben gondolkodni senkinek sem". "Az életszínvonal (...) lényegében a 2007-es év végére a 2006 év eleji, 2005 év végi szintet éri el" - szögezte le, majd hozzátette: "Amennyivel 2006-ban növekedett Magyarországon a reáljövedelem, vagyis a mai számok alapján 3,8 százalékos mértékben, nagyjából ilyen mértékben fog 2007-ben csökkeni. Tehát a 2006-os plusz vész el 2007-ben."

A pénzügyminiszter szerint 2008-ban csak a gazdasági folyamatok trendjéből adódó változások várhatóak, vagyis csökkenő inflációs év lesz, szolid mértékű jövedelemnövekedéssel. Ez a gyakorlatban 2008-ban nulla reáljövedelem emelkedést jelent, "tehát akkora jövedelemnövekedéssel, mint amekkora abban az évben az infláció lesz".

Számításai szerint az idei esztendei 6,2 százalékkal szemben mintegy felére, 3,3 százalékra csökken az infláció, és ezzel arányosan növekedik a jövedelem is. Így tehát reálértékben nulla lesz a jövedelemváltozás 2008-ban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Veres: az ez évi hiány várhatóan egy számjegyű lesz

Veres János szerint reális esély van arra, hogy az idei államháztartási deficit - elsősorban a júliusi, illetve az ősz folyamán elfogadott törvények, rendelkezések eredményeként - egy számjegyű lesz a GDP-hez képest, vagyis kedvezőbb lesz, mint amit előzőleg a kormány prognosztizált.