szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 204,17 pontos csökkenéssel 23944,58 ponton zárt szerdán. A keddi záró értékhez képest ez 0,85 százalékos gyengülés. A részvénypiac forgalma 19,4 milliárd forintot ért el, a vezető részvények közül csak a Richter tudott erősödni az előző napi záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX értéke 5,04 ponttal, 0,20 százalékkal 2699,87 pontra süllyedt.

Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Zrt részvénypiaci kereskedője szerint unalmas volt a szerdai nap a BÉT-en annak ellenére, hogy egy blue-chip, a Richter közzétette gyorsjelentését. A szakember "nagyobb pörgésre" számított, de a gyógyszerrészvény gyorsjelentését ellentmondásosan értékelte a piac előbb esett a részvény, de zárásig erősödni tudott, azonban nem volt ereje magával húzni a több blue-chipet. Gyengült a Mol és az OTP is. 

A Richter tavalyi nettó eredménye elmaradt a várakozásoktól, üzemi szinten ugyanakkor meglepően jó eredményt ért el elsősorban a kutatás-fejlesztési kiadások visszafogásának következtében. A Richter nem konszolidáltan 50,168 milliárd forint adózott nyereséget ért el 2006-ban, a profit az előző évhez képest 15 százalékkal nőtt. Üzemi eredménye 27,6 százalékkal 47,66 milliárd forintra emelkedett.

Juhász Richárd szerint kedvezőtlenül érintette a pesti börzét a svájci UBS bankház reggel közzétett elemzése, amely szerint saját részvény portfoliójában csökkenti a közép-kelet-európai részvények arányát, helyettük brazil, tajvani és koreai részvények vásárlását határozta el. 

A Richter árfolyama 225 forinttal, 0,57 százalékkal 39850 forintra nőtt, forgalma 3,6 milliárd forint volt. Szektortársa az Egis 27750 forintos változatlan árfolyamon zárt, forgalma mindössze 181 millió forint volt a társaság gyorsjelentése előtti utolsó kereskedési napon. Az OTP 81 forinttal, 0,94 százalékkal 8570 forintra gyengült, forgalma alig haladta meg a 8 milliárd forintot.      

A Mol árfolyama 365 forinttal, 1,78 százalékkal 20135 forintra csökkent, az olajrészvényre 5,3 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A Magyar Telekom 7 forinttal, 0,70 százalékkal 995 forintra esett vissza, 1,5 milliárd forintos forgalomban. Az alacsony kapitalizációjú papírok közül több mint 5 százalékkal, 1050 forinttal 19450 forintra gyengült az Émász, ami valószínűleg összefüggésben van azzal, hogy a Concorde csökkentette a részvény célárfolyamát.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Emelkedő nyitásban reménykedő tőzsdék

Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok szerdán általában emelkedéssel kezdenek, a vállalati eredmények iránti bizalom egyelőre erős. A londoni piac visszaeshet, mert ott számos cég számára már új osztalékfizetési időszak kezdődik (ex-dividend), vagyis az eddigi eredményekből az új befektetők már nem profitálnak.

MTI Gazdaság

A Nemetschek megkezdi a Graphisot részvények felvásárlását

A Nemetschek AG (Nemetschek) a mai napon nyilvánosságra hozta a Graphisoft SE (Graphisoft) részvényeire vonatkozó nyilvános vételi ajánlatának a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által jóváhagyott dokumentációját. A felügyelet által jóváhagyott dokumentáció szerint a Nemetschek ajánlatának elfogadására nyitva álló időszak 2007. február 4-én kezdődik és március 21-én ér véget.

MTI Gazdaság

Vegyes mozgásokra számít a pesti tőzsde

Vegyes irányú ármozgások mellett összességében plusz-mínusz egy százalékon belüli BUX-változásra számít Dobár Péter, a CIB Bank elemzője szerdán a Budapesti Értéktőzsdén.