Kína és Dél-Korea vezeti a szabadalmi listát, Magyarország a térség élén
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Találmányból szabadalom?
Azzal mindenki tisztában van, ha kitalál egy műszaki megoldást, azt jogában áll levédetni. Ha biztosra akar menni, érdemes új és ötletes találmánnyal előrukkolnia. Arra a kérdésre, hogy mitől eredeti egy termék vagy eljárás, s hogy miként célszerű a szabadalmaztatási eljárást elindítani választ ad sorozatunk első része.
Mennyibe kerül egy szabadalom?
A sorozatunk első két részében megpróbáltunk kedvet csinálni a szabadalmak, mint üzleti eszközök használatához. Mivel azonban nem keveset kell fizetni a megszerzéséért és a fenntartásáért, nem árt megismerni, hogy hol és min érdemes spórolni.
Mihez lehet fogni egy szabadalommal?
Sorozatunk első részében megpróbáltuk körbejárni, hogy pontosan mit kell érteni szabadalom alatt. Most azt vizsgáljuk meg, hogy mit lehet kezdeni a megszerzett joggal. Bemutatunk néhány olyan kreatív lehetőséget is, amelyre valószínűleg nem gondoltak a jogintézmény hajdani kitalálói.
Magyar szabadalom a másnaposság ellen
Ital óv az italtól – új magyar szabadalom jelent meg a piacon, egy üdítőital formájában, amelynek alkalmi fogyasztásával megszűnnek az alkohol mellékhatásai – olvasható egy szakmai folyóiratban.
A németeké a legtöbb új szabadalom
Egy most közzétett jelentés szerint a németek jegyzik be a legtöbb szabadalmat Európában, és Németország vezet a kutatási és fejlesztési ráfordítások terén is.