szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Regionális Operatív Programban 2013-ig összesen 324 milliárd forint közvetlen forrás áll rendelkezésre a turizmus fejlesztésére.

Wellness fürdő. Látványos fejlesztések
© hvg.hu
A Turizmus és Profit 2007 című konferencián Ujhelyi István, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára kifejtette, hogy a legfontosabb az attrakciók fejlesztése lenne, ami nemcsak idecsalogatja a vendégeket, de megnyújthatja a tartózkodásukat is. A tárcánál elkészült egy nagy kapacitású, fővárosi konferenciaközpont megvalósulására vonatkozó tervezet, amely szerint az építmény a következő 2-3 éven belül el is készülhet.

Az államtitkár elmondta, hogy 2007-2013 között céljuk Magyarország termálvagyonának turisztikai hasznosítása. Szavai szerint nem elég néhány fürdőt fejleszteni, wellness szállodákat építeni, ezen a területen is nagy hangsúlyt kell kapjon az attrakció fejlesztése.

A kormányzat célja továbbá az is, hogy kiemelt célterületek, így a Balaton, a Duna, a Tisza természeti adottságait turisztikai szempontból jobban hasznosítsák. A tervek között szerepel kikötők létrehozása, szálláshelybővítés, valamint szabadidős szolgáltatások kialakítása.

Az államtitkár szavai szerint egyéb turisztikai támogatás érhető el az Új Magyarország Vidékfejlesztési Stratégiai Tervben, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programban, valamint az Európai Területi Együttműködés keretében.

Ujhelyi István közölte: 2013-ig egyebek mellett 10 turisztikai nagyprojektet kívánnak megvalósítani, 6-8 műemlék gyógyfürdőt terveznek felújítani, valamint 2-3 kastélyt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Szerényen nőtt a belföldi turizmus az első háromnegyed évben

A hazai lakosság belföldi turisztikai részvételét 2006 első háromnegyed évében szerény növekedés jellemezte, a szálláshelyi és az összes kiadás egyaránt nőtt, amit a kereskedelmi szálláshelyek belföldi forgalmának növekedése is jelzett – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

MTI Tech

A síturizmus jövője a wellness, a klímaváltozás miatt

Jill Jäger brit klímakutató véleménye szerint a Alpokban a turisztikai szolgáltatóknak - ha fenn akarnak maradni - a síturizmusról hosszabb távon át kell állniuk a wellness turizmusra. Az emberiség által okozott globális felmelegedés miatt ugyanis ezentúl enyhe telekre kell számítani.