szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 166,03 pontos emelkedéssel, 29339,20 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékhez képest ez 0,57 százalékos erősödés.

Az elemzők hétfő reggeli diagnózisa szerint a hét első napján optimista hangulatú kereskedés várható a Budapesti Értéktőzsdén az amerikai tőzsdeindexek pénteki erősödése és a távol-keleti piacok reggeli kedvező alakulása alapján.

Orosz Dániel, a Concorde Értékpapír elemzője a lanyha pénteki kereskedés után erőteljesebb hétkezdésre számít. Kiemelte, hogy az Egyesült Államokban elindul a vállalati gyorsjelentési szezon, amitől iránymutatást nyerhetnek a piacok. A szakértő szerint a BUX továbbra is emelkedő trendben van, és az index akár egy újabb csúcsdöntéssel is megpróbálkozhat.

A vezető papírok közül elsősorban az OTP esetében van kilátás a további növekedésre. A Molnál viszont egyre többen kezdik kiárazni azt a felvásárlási prémiumot, amely az elmúlt időszakban beépült a papír árába. Továbbra is figyelmet érdemelnek a gyógyszeripari részvények, amelyek relatív erőt mutattak a piachoz képest az elmúlt néhány napban - fejtette ki az elemző. 

A BUX pénteken 14,02 pontos, 0,05 százalékos emelkedéssel, 29173,17 ponton zárt. A részvénypiac forgalma alacsony volt, 23,3 milliárd forint értékben születtek üzletek. A vezető részvények közül a Mol és az OTP gyengült, a Magyar Telekomnak és a Richternek pedig emelkedett az árfolyama. 

A Mol árfolyama 260 forinttal, 0,92 százalékkal 27850 forintra csökkent, az OTP 16 forinttal, 0,15 százalékkal 10.580 forintra gyengült. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 0,82 százalékkal 983 forintra emelkedett. A Richter papírok 785 forinttal, 2,08 százalékkal 38480 forintra drágultak, a másik gyógyszeripari papír, az Egis viszont 210 forintos, 0,89 százalékos gyengüléssel, 23380 forinton fejezte be a kereskedést.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Veres: az állam nem vásárol Mol-részvényt

Veres János pénzügyminiszter csütörtökön Budapesten az Európai Beruházási Bankkal kötött szerződést követően kijelentette: "az állam nem vásárol a tőzsdén Mol-részvényt". A pénzügyminiszter ezt arra a kérdésre válaszolta, hogy az állam mit tervez a Mol-lal szembeni ellenséges kivásárlás megakadályozására.