Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Wittich Tamás, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség vezetője szerint a jövőben a főfelügyelőség a VPOP-val és az APEH-hel közösen gyakoribbá teszi és bővíti az ellenőrzéseket a főleg távol-keleti cikkeket forgalmazó piacokon. Ezt Wittich Tamás csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón jelentette be.
A főhatóság vezetője szerint erre azért van szükség, mert az elmúlt hetekben számos olyan bejelentés, illetve az EU riasztási rendszerén keresztül érkezett jelzés erősítette meg, hogy néhány, Távol-Keletről érkező termék komoly veszélyt jelent a fogyasztókra. Ezek között számos gyermekjáték, illetve gyermekhasználati eszköz volt.
Wittich Tamás elmondta: legutóbb a sajtóból értesültek arról, hogy Új-Zélandon egy olyan gyermekpizsamára figyeltek fel a fogyasztóvédők, amely formaldehidet tartalmaz, ez az anyag pedig kifejezetten káros a gyermekekre. Az ezzel kapcsolatos mintabegyűjtést elkezdte a főhatóság, és napokon belül tájékoztatja a lakosságot, hogy Magyarországon forgalomba került-e ilyen gyermekpizsama - mondta Wittich Tamás. Hozzátette: a formaldehidet tartalmazó pizsamák Kínából származtak.
A főigazgató szólt arról, hogy Magyarország, mint az Európai Unió tagállama már korábban bekapcsolódott az unió árucikkeket figyelő fogyasztóvédő szolgálatába, az úgynevezett Rapex figyelőhálózatba, amely folyamatosan értesíti a magyar hatóságokat a tagországok területén észlelt és lefoglalt veszélyes árucikkekről. A Rapex-rendszer révén 580 olyan riasztás érkezett Magyarországra, amelyben felhívták a magyarországi fogyasztóvédők figyelmét valamely unióban betiltott, vagy észlelt veszélyes termékre.
A főhatóság vezetője szerint a fogyasztóknak különösen az unión kívülről, az úgynevezett harmadik országból érkező termékek esetében kell a vásárlásra nagyobb figyelmet fordítaniuk. Ajánlatos megnézni, hogy a terméket ellátták-e címkével, szerepel-e rajta a gyártó, a forgalmazó, illetve az importőr neve.
Wittich Tamás különösen három termékcsoport esetében intette fokozott óvatosságra a vásárlókat. Termékbiztonsági szempontból különösen figyelni kell a gyermekjátékokra, a villamos ipari cikkekre, illetve általánosságban a gyermekek használati eszközeire.
A főfelügyelet az elmúlt időszakban 33, valamilyen módon a gyermekeket érintő terméket vont ki a forgalomból. Emellett a veszélyes termékek között slágercikknek számítanak a karácsonyi fényfüzérek is - említette a főigazgató. Ugyanilyen veszélyes áru lehet bármilyen, a gyermekek számára készült eszköz. Ennek kapcsán elmondta, legutóbb a Rapex-rendszerben jelezték, hogy Németországban, Ausztriában, illetve Svájcban betiltottak olyan bébielőkéket, amelyek a gyermekek egészségére veszélyes anyagokat tartalmaztak.
A legutóbbi Új-Zélandon észlelt esettel kapcsolatban elmondta: Magyarországon az ellenőrzéseket kifejezetten textiltermékekhez értő szakemberek végzik a fogyasztóvédelmi felügyelet részéről. Wittich Tamás elmondása szerint szeptember elsejétől kezdi meg munkáját a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, amely a tervek szerint már az idén mintegy 360 fővel őrködik azon, hogy Magyarországon csak biztonságos árucikkeket hozzanak forgalomba.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Nemcsak Majka, Dopeman számai is gondot okozhatnak Orbán Viktornak.
Az ország üzemeltetésére más is képes. Amit csak ők tudnak, abból pont elég volt. Európa visszavár.
Ha a tusványosi beszéd a NER szellemi iránytűje, Orbán most fordítva tartja.