Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem kell börtönbe vonulnia a dél-koreai Hyundai autógyártó csoport korrupcióval vádolt elnökének, miután a legfelső bíróság kedden helyben hagyta az első fokú bíróság korábbi hasonló tartalmú ítéletét azzal a feltétellel, hogy öt éven belül nem követ el semmilyen jogsértést. Egyszersmind a bíróság 300 óra közmunka elvégzésére kötelezte az elnököt.
Csung Mong Kun megbánta bűneit. Tovább dolgozhat élete célján © AP |
A 300 óra közmunkának környezetvédelmi tevékenységnek vagy más közösségi munkának kell lennie, előadások tartásával, cikkek írásával nem lehet teljesíteni.
A 68 éves Csungot 2006 áprilisban vették őrizetbe, júniusban egymillió dollárt érő óvadék ellenében szabadon bocsátották. Az ügyészség hat év szabadságvesztést kért, a védelem figyelmeztetést kért a vádlott érdemeire és rossz egészségi állapotára hivatkozva. A cégelnök maga elismerte vétkességét, bocsánatot kért és enyhe ítéletben reménykedett, mert – mint mondta – szeretné elérni munkája célját: a világ ötödik számú autógyárává emelni a Hyundait.
A Hyundai – a hozzá tartozó Kiával együtt – a nagyságra hatodik autógyárcsoport a világon, és 2010-re az első öt közé akarnak kerülni.
Csung Mong Kun a legidősebb még életben lévő fia Csung Ju Jungnak, aki 1947-ben a Hyundai csoportot, majd 1967-ben a Hyundai Motor autógyárat alapította. Csung Mong Kun 1999 óta vezeti a Hyundait, addig a nagybátyja, Csung Sze Jung volt az elnök.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.