szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MSZP-frakció támogatja, hogy a kormány megállapodást kössön a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) az ország stabilitása érdekében - jelentette be Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője hétfő este.

Az MSZP-frakció szavazással foglalt állást amellett, hogy a kormány a stabilitás, a biztonság és a válság okozta sebek minimalizálása érdekében kössön megállapodást az EU megfelelő szerveivel és a Nemzetközi Valutaalappal - fogalmazott a kormánypárti képviselő. A javaslatcsomag részleteit a keddi ötpárti egyeztetésen ismertetik.

Közölte, a frakció olyan javaslatokat fogalmazott meg, amelyben "egyetlen tabu van, hogy megpróbáljuk megkímélni a legnehezebben élőket, és hogy megtegyünk mindent, ami az államháztartás biztonságát és a lehető legtöbb munkahely megőrzését szolgálja".

Lendvai Ildikó elmondta, a frakció állást foglalt abban is, hogy olyan költségvetést fogadjon el a parlament, ami a legrosszabb lehetőségre is felkészülve, a mostaninál alacsonyabb gazdasági növekedéshez szabja meg a bevételeket és kiadásokat. Hozzátette: ez további kiadáscsökkentést és szerényebb bevételtervezést indokol.

Arra a felvetésre, hogy recesszióra számítanak-e, Lendvai Ildikó azt mondta, ez is ott van a lehetséges tervek között. Hozzátette ugyanakkor, nem szükséges újabb költségvetést benyújtani, módosító indítványokkal érvényesíteni lehet a mértéktartást.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Az IMF-hitel véget vethet a "szociális rendszerváltásnak"

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) „jelentős pénzügyi csomagot” jelent be a következő napokban Magyarország javára – közölte Dominique Strauss-Kahn, a szervezet vezérigazgatója. Alighanem igen kemény feltételeket szabnak a pénzhez jutás lehetőségéért cserébe, ami talán elég lesz, hogy észhez térítse az országot és vezetőit.

hvg.hu Gazdaság

Szalay-Berzeviczy: a világ összeomlik, mi pedig nagy bajban vagyunk

Magyarországot a spekulánsok támadják, igyekeznek a gazdaság törékenységét kihasználva, minél nagyobb profitra szert tenni. Eközben a jegybank és a kormány vért izzadva próbálja visszaverni a támadásokat, de az eredmény egyelőre alig látszik. Az ádáz piaci küzdelmekről, a bejelentett intézkedések várható hatásairól és hazánk esélyeiről Szalay-Berzeviczy Attilával, a Budapesti Értéktőzsde volt elnökével beszélgettünk.