Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Londoni befektetési elemzők szerint alaposan átrendezi az osztrák OMV olajcég vállalatgazdasági alapmutatóit a Mol-részesedés hétfőn bejelentett eladása.
A kelet-európai piacra szakosodott Wood & Co. befektetési és tanácsadó csoport londoni elemzői mind az OMV-re, mind a Molra nézve "pozitív" piaci besorolással látták el a fejleményt.
A ház szerint a Mol árfolyamát megdobja, hogy a magyar olajpapír "ismét játékban van", az pedig, hogy egy orosz cég jelent meg a magyar vállalat részvényesi struktúrájában, szektorszintű konszolidáció előmozdítója lehet.
Ha az orosz vevő, a Surgutneftegas a Mol teljes átvételére törekedne, akkor "nyilván ugyanazokkal az akadályokkal találná magát szemben", amelyeket a Mol az OMV ellen is alkalmazott. A Wood & Co. londoni elemzői szerint azonban a magyar cég vezetése nagyobb rugalmasságot tanúsíthat egy orosz partnerrel kialakuló kombináció esetén, ezért a piacnak "érdemes szoros figyelemmel követnie" a Mol első megnyilatkozásait, valamint az új stratégiai partneri viszony kínálta lehetőségeket.
A londoni befektetési cég kimutatása szerint az eladott Mol-részesedés 1,4 milliárd eurós ára az OMV jelenlegi piaci tőkeértékének 19 százaléka, és a 2008 végére becsült 3,43 milliárd eurós nettó adósság 40 százaléka.
A Wood & Co. számításai szerint az értékesítés bevétele a kamat- és adófizetések, valamint leírások előtt számolt alapszintű pénzügyi eredmény (EBITDA) 0,66-szorosára csökkenti az OMV 2009-re becsült átlagos nettóadósság-rátáját.
A londoni befektetési ház úgy számol, hogy az OMV, amely részvényenként átlagosan 16 ezer forintot fizetett a most eladott Mol-részesedésért, az eladási ügyletből hozzávetőleg 230 millió euró - OMV-részvényenként 0,78 euró - egyszeri hasznot könyvelhet el, ami 20 százalékot adhat hozzá az osztrák cég 2009-re becsült részvényenkénti eredményéhez.
A hitelminősítőknek annak idején nem tetszett az OMV törekvése a Mol felvásárlására.
A Fitch Ratings tavaly ősszel elsőrendű "A mínusz" hosszú futamú devizaadósi osztályzattal látta el első besorolásként az OMV-t, megjegyezte ugyanakkor, bármilyen nagyarányú, adósságból fedezett akvizíció - mint amilyen a Mol ellenőrző részének megszerzésére tett, majd abbahagyott kísérlet is volt - nyomás alá helyezheti az osztrák olajvállalat adósbesorolásait.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?