szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Telekom Nyrt. és a T-Kábel egyesülésére tesz javaslatot a társaság igazgatósága. Az összevonással évente várthatóan 1 milliárd forint takarítható meg.

A Magyar Telekom hétfői közleménye szerint a javaslat egy újabb lépés a csoport három éve meghirdetett integrációs folyamatában, aminek középpontjában a szolgáltatási színvonal javítása, illetve a hatékonyság növelése áll.

A beolvadás a Dél-Vonal Kft.-t is érinti, a társaság a T-Kábel 100 százalékban tulajdonolt leányvállalata, mint ahogyan a T-Kábelnek az nyrt. a kizárólagos tulajdonosa.

A Magyar Telekom T-Kábel és Dél-Vonal leányvállalatai T-Home márka alatt analóg és digitális TV szolgáltatást, szélessávú internetet, valamint IP alapú hangszolgáltatást nyújtanak Magyarországon. Miután az anyavállalatnál a korábbi, technológiák mentén felépített szervezeti és menedzsmentstruktúrát ügyfél kategóriák mentén felépített szerkezet váltotta fel, 2008 őszén lehetővé vált a márkastruktúra megújítása is.

Az anyavállalat a márkaváltás keretében konszolidálta vezetékes termékkínálatát és egyszerűsítette T-Home márkanéven. A lépések eredményeképpen a TV szolgáltatás a háromképernyős stratégia” egyik legfontosabb elemévé lépett elő. A stratégia lényege, hogy a csoport a mobilok, TV-ék és a számítógépek monitorján is szolgáltat.

A közlemény szerint a mostani összeolvadás a társaság versenyképességének erősítése mellett a közös működésből eredő szinergiáknak köszönhetően hozzájárul a hatékonyság javításához, a költségek további csökkentéséhez, illetve a pénzügyi és emberi erőforrások optimális működtetéséhez.

Az igazgatóság javaslatát a Magyar Telekom rendkívüli közgyűlésének, valamint a két leányvállalat legfőbb szerveinek is jóvá kell hagynia, mindezek tervezett időpontja 2009. június 29. Az egyesülési folyamat a cégbírósági bejegyzéssel zárul.

Mivel a társaságok közvetlenül és közvetetten a Magyar Telekom 100 százalékos tulajdonában vannak, a tervezett lépéshez nincs szükség a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyására.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Salgó Andrea (hvg.hu) Vállalkozás

Hiába pereltek a munkavállalók, végül nyert a Telekom

Újabb pert vesztettek a munkavállalók a Magyar Telekommal szemben. Jobban mondva helybenhagyta a dolgozókat elmarasztaló másodfokú ítéletet és a perköltség megfizetésére kötelezte a felpereseket a Legfelsőbb Bíróság anélkül, hogy vizsgálta volna - a felülvizsgálati kérelem benyújtása óta kialakult - új körülményeket.

Vállalkozás

Megtámadnák a részvényesek a Telekom közgyűlését

A Magyar Telekom közgyűlésén leszavazták azt az indítványt, amely 10 százalékban maximálta volna EU-n és OECD-n kívüli tulajdonosok szavazati jogát. Az ezzel kapcsolatos aggályok és esetleges lebonyolítási szabálytalanságok miatt több kisrészvényes arra készül, hogy érvénytelenné nyilváníttatja a szavazást. A közgyűlésen új információk láttak napvilágot a White&Case vizsgálattal kapcsolatban, amelyben a Nemzeti Nyomozó Iroda is nyomoz.

hvg.hu Vállalkozás

Bajban a Magyar Telekom, veszélyben a tavalyi osztalék

A Főváros Bíróság elsőfokú, nem jogerős ítéletében egy kivétellel hatályon kívül helyezte a Magyar Telekom Nyrt. 2008. évi közgyűlésén hozott határozatait. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hangfelvétel készítésének elrendelését leszámítva minden döntés érvénytelen. Milyen további következményei lehetnek az ítéletnek? Piaci elemzőt és a Magyar Telekomot kérdeztük.

MTI Gazdaság

Magyar Telekom: kisebb bevétel és eredmény

A Magyar Telekom Nyrt. 21,5 milliárd forint nettó eredményt ért el az első negyedévben, ami 2,9 százalékkal kisebb az egy évvel korábbi 22,2 milliárd forintnál – közölte a társaság csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján, gyorsjelentésében. Az elemzők az első negyedévre 20,7 milliárd forint nyereséget vártak.