szerző:
ecoline.hu
Tetszett a cikk?

A tegnapi szárnyalás után ma is pluszban kezdtek az európai indexek. Most nem csak Budapest, hanem az egész régió jól teljesít.

Pluszban nyitott, az első percekben pedig folytatta az emelkedést a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, amely így ismét átlépte a 16 000 pontos határt. A BUX 15 894 ponton kezdett, ami 0,7 százalékos többletet jelent a hétfő záráshoz képest, majd egy minimális visszaesést követően 9:10-kor már majd 1,5 százalékos pluszban 16 030 pont környékén járt.

A vezető részvények mindegyike 1-2 százalék közötti emelkedéssel kezdett. A legjobban a Mol teljesít, amely majd 2,5 százalékos pluszban is járt az első percekben, s bár innen némileg esett, a 12 745 forintos ár így is 1,6 százalékos növekedést jelent. A tegnap szárnyaló Richter – ha kicsit lassabban is de – folytatja a tegnapi menetelést. A gyógyszeripari cég részvényei 35 500 forint felé is benéztek az első percekben, ami azon túl, hogy 1,4 százalékkal magasabb a tegnapinál, bő 15 hónapos árfolyamcsúcsnak számít, utoljára 2008 március 20-án járt ilyen magasságokban a kurzus.

Pluszban kezdett a Magyar Telekom és az OTP is. A tegnap is dráguló, de enyhén alulteljesítő bankpapír most a 3700-as szinttel küzd, s 1,3 százalék körüli pluszban mozog, míg a távközlési cég részvényei 1,2 százalékkal 588 forintra drágultak.

A budapestinél kisebb mértékben, de emelkednek a nyugati börzék indexei is. A legjobban a frankfurti DAX-30 áll, amely a kereskedés első perceiben 0,3 százalékos többletet mutatott. A párizsi CAC-40 0,2, míg a londoni FTSE-100 0,1 százalékos többletet mutatott.

A régióban ugyanakkor nem egyedülálló a BUX teljesítménye. A varsói WIG-20 ugyanis majd 1,5 százalékkal emelkedik, s hasonló mértékű növekedést mutat a nemzetközi összevetésben tegnap kifejezetten gyengén teljesítő prágai PX index is.

Ecoline

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok július elejére

A múlt héten a devizapiacon történtek érdekes változások: a hosszú ideje szinte mozdulatlan svájci frank erőteljesen gyengült a vezető devizákkal szemben, amely természetesen nem maradt válasz nélkül. A kelet-európai devizák kivétel nélkül erősödni kezdtek. Mire figyeljünk a héten?