Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Vesztésre áll a brit Permira a többségi tulajdonában lévő BorsodChem megtartásáért folytatott harcban a kínai Yantai Wanhuával szemben, amely a vegyipari cég adóssága egyötödének birtokában kivásárolná a Permirát – derül ki a friss HVG összeállításából.
Egyetlen szónyi reménye maradt a körülbelül 1 milliárd eurós adósságban úszó BorsodChem (BC) 87 százalékos tulajdonosának, a brit Permira kockázatitőke-befektető társaságnak. Ez a szó a „jelenleg”, s abban a mondatban szerepel, amelyet a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium tett közzé múlt pénteken. Eszerint jelenleg a magyar állam sem közvetlenül, sem a százszázalékos tulajdonában lévő Magyar Fejlesztési Bankon, sem más állami szereplőn keresztül nem nyújt hitelt a BC-nek. Amiből a Permiránál azt olvasták ki, hogy a jövőben viszont a kazincbarcikai cég megkaphatja az MFB-től azt a 100 millió eurós hitelt, amelyet még ez év elején Gyurcsány Ferenc exkormányfő ígért meg, hogy a válság miatt megroggyant vegyipari cégnek ne kelljen mintegy 3 ezer dolgozójából 550-et elküldenie, folytathassa fejlesztéseit, s megállapodjon hitelezőivel adóssága átütemezéséről. Erre legkésőbb október 15-éig kellene sort kerítenie.
A cikk a csütörtöki HVG-ben olvasható.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
A kolónia egyre nő, megoldás még nincs.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez a HVG kvízjátéka.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.