Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
2005-ben, még gazdasági miniszterként, Bajnai Gordon a nyugdíj-előtakarékossági számla (nyesz) magyarországi bevezetésének előnyeiről győzködte – mint utóbb kiderült, sikeresen – Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnököt, idén szeptember közepén, kormányfőként pedig a 2006-ban debütált nyesz-rendszer megszüntetését kezdeményezte.
A döntés magyarázata lehet, hogy – mint azt a HVG-vel a törvényjavaslatot elkészítő Pénzügyminisztériumban (PM) írásban közölte – a kormány megítélése szerint a nyesz-számla nem volt vállalható a fiatalabbak és a kevés megtakarítható jövedelemmel rendelkezők számára. Mindenekelőtt azért – szól a tárca érvelése -, mert ha valaki a nyugdíjba vonulása előtt (vagy a számlanyitást követő három éven belül) veszi fel a megtakarítását, akkor az általa befizetett összegen felüli rész után személyi jövedelemadót és egészségügyi hozzájárulást kell leszurkolnia.
Kérdés, erre miért csak a nyesz-számlák bevezetése után közel négy évvel jöttek rá a József nádor téren. Hiszen ebből megint csak az a következtetés vonható le, hogy nem érdemes hosszabb távra előre tervezni, mert kiszámíthatatlan, milyen gyorsan és miként változnak a jogszabályok.
Pedig a nyesz egy sor előnnyel rendelkezik, például az önkéntes nyugdíjpénztárakkal szemben.
Részletek a legfrissebb HVG-ben.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.