Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Magyar-olasz kormányközi megállapodást írtak alá Rómában a kőolaj- és a kőolajtermék-készletek tárolásában való együttműködésre. A MOL üdvözölte a megállapodást.
Az egyezményt Hónig Péter miniszter és Claudio Scajola olasz gazdasági miniszter írta alá, a közlekedési, hírközlési és energiaügyi minisztérium pénteken kiadott közleménye szerint. Az EU-tagállamok minimális kőolaj-, illetve kőolajtermék-készletezési kötelezettségéről szóló uniós irányelv előírja a tagállamoknak, hogy az előző naptári év legalább 90 napi átlagos belföldi fogyasztásának megfelelő mértékű készletet tartsanak fenn. Az olajkészleteket az EU-n belül bárhol, bármely országban raktározhatják a tagállamok, és ezt a megoldást széleskörűen alkalmazzák is.
A magyar-olasz kormányközi megállapodás aláírása nem jelent semmiféle pénzügyi kötelezettségvállalást, csupán megteremti - az aláíró országok készletezésért felelős szervezetei és a készletezésben érdekelt gazdasági vállalkozások számára - a jövőbeli gazdasági együttműködés, a meglevő tárolók jobb kihasználásának és a logisztikai rendszerek optimalizálásának lehetőségét. Magyarország 2002-ben hasonló tartalmú kormányközi megállapodást kötött már Szlovéniával is.
A megállapodásról Horváth Ferenc, a MOL-csoport termékelőállításért és kereskedelemért felelős ügyvezető igazgatója megjegyezte: "A MOL kezdettől támogatta a két ország közti újabb stratégiai, gazdasági együttműködést, ami reményeink szerint elősegíti olasz leányvállalatunk, az IES integrációját is a MOL- csoportba".
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.