szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság csökkenése a tőzsdék mellett a fejlődő piacok devizáinak sem kedvez: az eurót 273,23 forinton jegyezték délután négy órakor a bankközi kereskedelemben, szemben a kedd délután fél ötkor tartott 269,38 forintos, és a szerda délelőtti 270,58 forintos árfolyammal.

A dollárt 185,03 forinton jegyezték 1,4788 dolláros euró árfolyam mellett szerdán délelőtt a kedd délutáni 181,63 forint és 1,4825 euró/dollár után. A svájci frank jegyzése 180,93 forint 177,78 forint után, míg 100 japán jent 203,3 forinton jegyeztek 197,43 forint után.

Az MTI által megkérdezett devizapiaci kereskedők elmondták: jelentős pénzmennyiséget vontak ki a befektetők a feltörekvő piacokról, ami a régiós tőzsdék és devizák gyengülésén kívül, a dollár és a jen erősödésén is látszik.

Szerdán minden régiós deviza árfolyama csökkent az euróval szemben, azonban a forint zuhanása mind közül kiemelkedett, mivel augusztus óta nem látott mértékben veszített értékéből a magyar fizetőeszköz szerdán. A nap folyamán a mélypontot a 274,65 forintos euróárfolyam jelentette, azonban erről a szintről négy óráig kissé visszapattant az árfolyam, kedvező amerikai ingatlanpiaci adatok hatására.

A régiós devizák közül a zloty árfolyamától vártak a szakértők jelentősebb mozgást, azonban mivel a lengyel kamatdöntés megfelelt a várakozásoknak, a zloty csak kisebb mértékben gyengült az euróval szemben. A devizakereskedők szerint az elkövetkező napokban a forint árfolyamának alakulása elsősorban a magyar munkanélküliségi ráta és az amerikai GDP adat alakulásától függ, mivel ha ezek elmaradnak az elemzői várakozásoktól, akkor akár a 275 forintos szintig is gyengülhet a magyar fizetőeszköz az euróval szemben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!