Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A héten kialakult árfolyama körül szűk sávban ingadozik a forint: az eurót péntek délelőtt fél tízkor 266,85 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a csütörtök délután négy órai 267,78 forintos jegyzés után.
A forint a héten 266 és 268,50 forintos euró árfolyam között ingadozott, míg az év eleje óta a 266-270 forintos sávban, 2009 augusztusa óta pedig 265 és 278 forintos határok között ingadozik. A forint december közepe óta a 278 forint körüli euró árfolyamról egy bő 3 forint széles sávban ingadozva erősödő tendenciát követ.
Kereskedők véleménye szerint a forint nagyjából "egyensúlyi szintjére" érkezett. Nem tartják valószínűnek, hogy jelentősebb mértékben és huzamosabb ideig a 260 forintos euró árfolyam alá erősödne. A jelenlegi árfolyam közvetlen közelében pedig a 266 forintos euró árfolyam határ támaszt erőteljes technikai ellenállást a forint erősödésével szemben.
Az euró folytatta gyengülését csütörtökről péntekre virradóra is az EKB elnöke által csütörtökön az erős dollár szükségessége mellett tett kijelentése, valamint Görögországnak és más pénzügyi gondokkal küszködő euróövezeti országnak címzett intése hatására.
A dollárt 185,26 forinton jegyezték 1,4405 dolláros euró árfolyam mellett péntek délelőtt, szemben a csütörtök délutáni 185,05 forinttal és 1,4479 euró/dollárral.
A svájci frank jegyzése 180,80 forint 181,12 forint, 100 japán jen jegyzése pedig 204,09 forint 202,76 forint után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.