Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Nehéz pénzügyi helyzete miatt el akarja adni legendás londoni, Abbey Road-i stúdióit az EMI brit zenekonszern – értesült a brit sajtó.
A stúdiók a Beatles hasonló címet viselő albuma révén váltak világhírűvé, az EMI most az eladás révén szeretné csökkenteni tetemes adósságát – számolt be a Financial Times kedden.
A zenekonszern, amelyet 2007-ben a Terra Firma befektetőcég vett át, a 2009 márciusáig tartó üzleti évben csaknem 544 milliárd forintnak megfelelő veszteséget halmozott fel és fizetési nehézségektől is tartott.
Az Abbey Road-i stúdiók azonban még mindig a kiadó sikerkorszakára emlékeztetnek, turisták mind a mai napig elzarándokolnak a London északi részében fekvő létesítményhez, ahol a Beatles lemezborítóját utánozva átmasíroznak a zebrán.
Az EMI 80 évvel ezelőtt tett szert a stúdiókra, amelyeket a második világháború idején propagandacélokra használtak, itt vették fel a kormány hanganyagait. Később a Beatles mellett a Pink Floyd és a Radiohead is vett fel lemezeket az Abbey Roadon, és itt rögzítették A gyűrűk ura filmzenéjét is. Az utóbbi években azonban a stúdiókomplexum dolgát megnehezítették az olcsóbb felvételi lehetőségek.
A kiadó egyelőre nem akarta kommentálni a lap értesüléseit az állítólagos eladásról, amely minden bizonnyal milliókat hozna az EMI konyhájára. Az sem világos, hogy a konszern a létesítménnyel együtt az Abbey Road márkanevet is eladná-e.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.