Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kína tavaly több mint 41 százalékkal több vasércet importált, a három legnagyobb forrása Ausztrália, Brazília és India volt, miközben a kelet-ázsiai óriás más országokból megduplázta korábbi behozatalát - derül ki a kínai fővámhivatal most közzé tett jelentéséből.
Kína 2009-ben 260 millió tonna vasércet, vagyis 43 százalékkal többet hozott be Ausztráliából, mint a korábbi évben, Brazília 140 millió tonnát exportált Kínába, ami több mint 41 százalékos emelkedés éves szinten. A két országból Kína behozatalának 64,4 százaléka származik. Indiából 110 tonna vasérc érkezett a tavalyi évben, ami 18 százalékos emelkedés 2008-hoz képest. Az összes behozatalból India részesedése 17 százalék. Kína tavaly több mint megduplázta importját Dél-Afrikából, Ukrajnából és Kanadából.
Kína vasérc importja tavaly elérte a 630 millió tonnát, ami 41 százalékot meghaladó bővülést jelent az előző évhez viszonyítva. A beszerzési átlagár majdnem 42 százalékkal volt kevesebb a 2008. évinél, megközelítette a 80 dollárt tonnánként.
A vasérc import tavaly a világ harmadik gazdaságának 50,14 milliárd dollárba került, 17 és fél százalékkal kevesebbe, mint egy évvel korábban.
A fővámhivatal dokumentuma a kínai acélipar gyors felépülésével, az elégtelen belső forrásokkal és a készletezési szándék növekedésével magyarázza a vasérc behozatalának nagyarányú megnövekedését.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.