szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Credit Suisse minden hónapban felértékel 17 feltörekvő piaci devizát (köztük a forintot) 11 piaci, illetve makrogazdasági paraméter alapján. Minél magasabb pontszámot gyűjt egy-egy deviza, annál valószínűbb, hogy a mögötte álló tényezők a felértékelődése irányába mutatnak.

Bár veszített makrogazdasági és piaci mutatók alapján adódó vonzerejéből az elmúlt egy hónapban a forint, január vége után február végén is a magyar fizetőeszköz lett a legvonzóbb a 17 vizsgált feltörekvő piaci deviza közül – olvasható a portfolio.hu cikkében. Az utóbbi négy hónapban a forint minden alkalommal ott volt a három legmagasabb pontszámot gyűjtő deviza között, de a február 27-i elemzés alapján már másodjára is az élen végzett, bár a thaiföldi baht és a mexikói pesó is azonos eredményt ért el vele.

A forint elsősorban két tényezőnek köszönheti előkelő helyét. Az egyik, hogy az infláció idén várható erős süllyedése és a nagyjából változatlanul maradó hozamkörnyezet együtt vonzó reálkamatokat vetít előre. A másik pedig, hogy az államháztartási megszorítások és a recesszió komoly külső gazdasági egyensúlyjavulást eredményeznek. Ugyanakkor volna még min javítani, mert az igen gyenge GDP-teljesítmény, illetve a jegybanki alapkamat-csökkentések és a felkanyarodó infláció miatt a reálkamat negatívvá vált.

A Credit Suisse – írja a portfolio.hu – az értékelések alapján azt ajánlja ügyfeleinek, hogy a három legmagasabb pontszámú devizát vegyék a három legalacsonyabb pontszámúval szemben. Azaz a február végi verdikt szerint a szingapúri és tajvani dollárt, valamint az orosz rubelt eladásra ajánlják a dobogós devizákkal szemben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A Credit Suisse 31 százalékkal növelte profitját

A világ egyik legnagyobb magánügyfél-kiszolgálója és vagyonkezelője, a svájci Credit Suisse bankház nagy léptekkel lábal kifelé a nemzetközi pénzügyi válságból, amely tavaly 2,85 milliárd dollárnyi értékleírásra kényszerítette: csütörtökön 31,1 százalékos profitnövekedést jelentett a második negyedévről.

Gazdaság

Befektetési tanácsok március első hetére

A mögöttünk álló hét nem telt eseménytelenül, ugyanis a fejlett piacokon – a görög problémákat némileg feledve – megállt a csökkenő trend, s oldalazásba ment át. Ha egy héttel ezelőtti árszinteket vizsgálunk, nem találunk döntő változásokat, de tény, hogy a piacok árfolyamingadozása erősödött. Mit várhatunk hát a befektetési piacokon?