szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 41,99 pontos, 0,20 százalékos csökkenéssel, 21.371 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 16,4 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Varjú Péter, az Erste Bank üzletkötője megjegyezte, hogy a nap eleji optimizmus zárásra elolvadt. A szakértő szerint hasonló szinteken fejezték be a kereskedést a régió más tőzsdéi is. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője szerint a stabilizálódás jelei látszanak, a folytatásban nagyobb esélyt adott az emelkedésnek. Mindkét üzletkötő kiemelte a Mol-t, amely egész héten jól teljesített. Sőre Balázs elmondta, hogy pozitívan befolyásolta az Egis árfolyamát az a hír, amely szerint a Morgan Stanley 27.400 forintos célárat határozott meg a gyógyszeripari vállalat papírjaira.

A Mol 10 forinttal, 0,05 százalékkal 18 610 forintra erősödött, 3,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 10 forinttal, 0,20 százalékkal 5100 forintra nőtt, forgalmuk 7,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,10 százalékkal 642 forintra emelkedett, forgalma 1,9 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 800 forinttal, 1,82 százalékkal 43 050 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 1,2 milliárd forintos forgalom mellett 460 forinttal, 2,48 százalékkal 19 ezer forintra növelte értékét.

A BUMIX 1.959,98 ponton zárt pénteken, ez 6,47 pontos, 0,33 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

MNB: a közeljövő legnagyobb kockázata az inflációs várakozás

A monetáris politika szempontjából a közeljövő legnagyobb kockázata az inflációs várakozások nem kellő mértékű horgonyzottsága, az importált inflációs nyomás erősödése és a szabályozott árak alakulása, középtávon a legfőbb kihívás az euro bevezetésére vonatkozó hiteles, reális menetrend kialakítása – áll az MNB működéséről az új kormánynak készített összefoglalóban.