Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) német lapkiadó konszern kivonulása a szerbiai piacról aggodalomra ad okot a lehetséges befektetők körében – tette közzé a német gazdaság szereplőinek kelet-európai érdekképviseleti bizottsága (Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft).
„Reménykedem benne, hogy a bejelentett kivonulást vészjelzésként értékelik és a befektetési feltételek javulásához vezet majd” – írta közleményében Klaus Mangold, a bizottság elnöke. Kiemelte, hogy az esseni székhelyű lapkiadó „jelentősen hozzájárult a modern szerbiai médiaszektor fejlődéséhez és az ország uniós kapcsolatainak szorosabbra fűzéséhez. A WAZ felkészült arra, hogy tovább növelje üzleti érdekeltségét Szerbiában, de „az ellenállás az utóbbi időben elszabadult” – tette hozzá Mangold.
A bizottsági elnök emlékeztetett rá, hogy Szerbiában a német közvetlen tőkebefektetések összege az elmúlt öt évben több mint megnégyszereződött és a belgrádi kormány januárban több olyan intézkedést is hozott, ami tovább javította a befektetések üzleti feltételeit. „A WAZ csoport kivonulása árnyékot vethet ezekre a nyilatkozatokra” – mondta Mangold, aki reményét fejezte ki, hogy létezhet még olyan megoldás, amely lehetővé tenné a WAZ további működését Szerbiában. „A labda a szerb oldalon van. A bizottság folyamatosan figyelni fogja, hogyan bánnak ezzel a fontos befektetővel.”
Az esseni óriáscég az MTI beszámolója szerint hónapok óta tűz alatt van Szerbiában. Előbb kétes üzletemberekkel való együttműködéssel vádolták, majd pedig azzal, hogy "megzsarolta" a szerb állami vezetést: ha a kiadó nem szerezhet többségi részesedést a Vecsernje novoszti című országos napilapban, kivonul a szerb piacról, és lobbizni fog Szerbia uniós csatlakozása ellen. A médiacsoport – amelynek magyarországi portfóliójába tartozik többek között a HVG hetilap és a hvg.hu is – visszautasította a vádat. Közleményében elismerte, hogy Bodo Hombach levelet írt Tadics elnöknek, de azt állította, a levélben az igazgató arra kérte az államfőt, "segítsen a médiacsoportnak abban, hogy a törvényekkel összhangban, tisztességes módon menjen végbe a piacról történő kivonulás". A WAZ közleményben cáfolta azokat a találgatásokat is, amelyek szerint a csoport németországi gazdasági problémák miatt vonul ki Szerbiából, illetve, hogy más, dél-európai országokban is megszüntetné tevékenységét.
A német lapkiadó 50 százalékos tulajdonosa a Politika című szerb országos napilapnak, és többségi részesedése van az újvidéki Dnevnik című napilapban, emellett országos kioszkhálózatot is működtet Szerbiában.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A kormányzati beruházási ügynökség ajánlgatott nekik két óriási területet a szomszédos Csomád külterületén.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.