Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Újabb intézkedéseket fogadott el az Európai Bizottság pénteken az európai uniós források gyorsabb elérhetősége érdekében, hogy az egyes EU-tagországok és régiók könnyebben juthassanak hozzá a brüsszeli támogatáshoz államháztartásuk szigorú kordában tartása mellett is.
Az egyik döntés értelmében 775 millió euróval megnövelték azt a keretet, amelyből a nemzetközi hitellel segített vagy magas GDP-visszaeséssel sújtott tagországok a tervezettnél korábban kaphatják meg beruházásaikhoz az uniós részesedést. A balti államok és Románia mellett Magyarország is ebbe a csoportba tartozik az EU és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hitelezési csomagja miatt.
Szerepel az új lehetőségek között az uniós pénzek felhasználhatóságának időbeni kiterjesztése bizonyos projektek esetében, a programok felülvizsgálatára vagy leállítására szolgáló eljárás könnyítése, illetve az is, hogy egy-egy beruházás ezentúl több uniós forrásból is finanszírozható legyen. Az intézkedések célja, hogy a nemzetközi gazdasági válság miatt rövid távon forrásgondokkal küzdő kormányoknak segítsenek fenntartani a beruházások tervezett ütemét, és megkönnyítsék a projektek szervezését - hangsúlyozza közleményében a bizottság.Johannes Hahn regionális biztos a pénteken már életbe is lépett intézkedéseket bejelentve hangoztatta: a tervek végrehajtásának könnyítése segítő kezet jelent a helyi önkormányzatoknak és a nemzeti kormányoknak a válság idején.
Az uniós szociális alapért felelős biztos, Andor László úgy ítélte meg, hogy az új rendelkezések révén a tagállamok hatékonyabban tudnak segíteni a válság miatt nehéz helyzetbe kerülteken, például azzal, hogy növelik visszajutásuk esélyeit a munkaerőpiacra. Az uniós felzárkóztatási alapok 2007 és 2013 között összesen 347 milliárd euróval támogatják a 27 tagország nemzeti fejlesztési programjait, különös tekintettel az elmaradottabb vidékek és ágazatok felzárkózására.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.