Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az inflációs kockázatok miatt a kamatszigorítás felé hajlóra változhat a magyar jegybank pénzügypolitikai alapállása, és most már valószínűbbnek tűnik egy kamatemelés, mint egy kamatcsökkentés − áll vezető londoni befektetési házak hétfőn közölt magyarországi helyzetértékeléseiben.
A Morgan Stanley bankcsoport citybeli befektetési elemzői június végén tájékozódó látogatást tettek Magyarországon, és erről hétfőn Londonban kiadott elemzésükben azt írták: becslésük szerint a 2007-2008-ban svájci frankban felvett lakáscélú hitelek havi törlesztőrészletei ma már több mint 50 százalékkal magasabbak az induló szintnél.
A megugró törlesztési kiadásokból eredő gyengülő fogyasztási kilátások valamelyest ellentételezik a forint árfolyamveszteségeinek várhatóan erős inflációs hatásait, ám összességében a forintgyengülés magasabb szintre beálló inflációs pályát eredményezhet 2011-2012-ben − vélekednek a Morgan Stanley londoni elemzői.
A ház közölte, hogy a magyarországi kamatemelés ugyan nem tartozik központi előrejelzési forgatókönyvei közé − a cég 2011 második feléig változatlan magyar jegybanki alapkamattal számol −, most már azonban mégis valószínűbbnek tart egy kamatemelést, mint egy kamatcsökkentést, különös tekintettel a kockázati környezetre és arra, hogy a Morgan Stanley szakértői "nem igazán" várnak érdemi forinterősödést a mostani árfolyamokról.
A ház elemzése szerint "máris alaposan elavulttá váltak" a legutóbbi inflációs jelentésben szereplő, 265 forint, illetve 1,34 dollár körüli euróárfolyamról szóló feltételezések. Mindemellett - jóllehet a határidős olajár görbe most alacsonyabb, mint májusban volt - a Morgan Stanley szakelemzőinek előrejelzése szerint a nyersolaj 2011-ben, forintértéken 5 százalékkal fog drágulni.
A következő inflációs jelentés idejére a magyar jegybank így célszint feletti inflációval és gyenge gazdasági teljesítménnyel szembesülhet, ami "nem könnyű kombináció". Mindazonáltal "nagyon is a lehetőségek között van", hogy az MNB szigorító alapállásra vált - áll a Morgan Stanley hétfői londoni elemzésében.
A JP Morgan bankcsoport londoni befektetési részlegének új felzárkózó piaci helyzetértékelésében is az áll, hogy a cég szerint a magyar jegybank enyhítési ciklusa véget ért, és a következő pénzügypolitikai lépés várhatóan kamatemelés lesz 2011-ben.
Az elemzéshez fűzött táblázatos előrejelzés szerint a cég szakértői 2011 szeptemberére 5,50 százalékos, 2011 decemberére 5,75 százalékos MNB-alapkamatot várnak a jelenlegi 5,25 százalék helyett.
A JP Morgan elemzőinek véleménye szerint azonban rövid távon, további forintgyengülés esetén az MNB inkább a devizapiaci beavatkozást venné fontolóra, nem utolsósorban azért, mert a magyar devizatartalékok 2008 ősze óta megkétszereződtek.
A cég szerint az árfolyam stabilizációs célú kamatemelés jelenleg kevésbé valószínű, mint 2008 ősze előtt volt, mivel akkor még nem állt rendelkezésre a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az EU pénzügyi támogató csomagja. Mindent egybevetve azonban az MNB hangvétele jó eséllyel keményebbé válik − áll a JP Morgan londoni elemzésében.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.