Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Szakértők szerint a következő időszakban a rizs árának emelkedésére is számítani lehet, mivel a fogyasztók és a befektetők alternatív lehetőségeket keresnek a búza drágulása miatt.
A Bloomberg elemzése szerint a rizs ára az idén 24 százalékkal emelkedett a chicagói árutőzsdén, miközben a búza csak június óta több mint 50 százalékkal lett drágább, mert szélsőséges időjárás és természeti csapások sora tizedelte a termést számos termelő országban.
A chicagói árutőzsdén most 11,31 dollárba kerül 100 font (hozzávetőleg 45 kilogramm) rizs, június végén 9,55 dollár körül alakult az ár. A rizs utoljára 2008 áprilisában, a súlyos éhséglázadásokkal és zavargásokkal együtt járó élelmiszerválság idején volt rekordszinten, 25,07 dolláron.
A rizs ára tonnában kifejezve augusztus elején 53 dollárral volt olcsóbb, mint a búza − az élelmiszerválság idején viszont 242 dollár volt az eltérés a rizs "javára" −, ez a különbség azonban fokozatosan csökken: szakértők szerint most már csak 15 dollár körül van, s az eltérés tovább szűkülhet. Ugyanakkor az elmúlt tíz év átlagában a rizs tonnája átlagosan 41 dollárral volt drágább, mint a búza. Szakértők azt jósolják, hogy októberben 15 százalékkal 550 dollárra emelkedhet a thaiföldi rizs ára, mások 10 százalékos emelkedést jósolnak a következő két hónapban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.