szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A CIG Biztosító szerdán benyújtja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (PSZÁF) engedélyezésre a részvényei nyilvános forgalomba hozatalának és a nyilvános értékesítésnek a részleteit tartalmazó kibocsátási tájékoztatót – közölte a biztosító.

A nyilvános forgalomba hozatal, valamint a nyilvános értékesítés sikeres lezárását követően a CIG kezdeményezi törzsrészvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére, a részvények B kategóriájába.

A CIG Pannónia Életbiztosító már alapításától, 2008 januártól célul tűzte ki, hogy az arra megfelelőnek tartott időpontban bevezeti részvényeit a tőzsdére. Ezzel összhangban az igazgatóság határozatot hozott – a korábbi közgyűlési döntésnek megfelelően – a társaság alaptőkéjének új részvények nyilvános forgalomba hozatalával történő felemeléséről. Az új részvények piacra vitele mellett a társaság egyes jelenlegi részvényesei is értékesítik papírjaikat, így kombinált értékesítési eljárásra kerül sor.

A céginformáció adatai szerint a CIG közgyűlése idén júniusban határozott arról, hogy az 1.832.090.680 forint jegyzett tőkét 1 934 702 360 forintra emeli. A nyilvános értékesítéshez szükséges folyamat vezető szervezője az Equilor Befektetési Zrt., értékesítési partner az MKB Bank Zrt., a társaság jogi tanácsadója pedig a DLA Piper Horváth és Társai Ügyvédi Iroda.

Az igazgatóság döntött arról is, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító zártkörűből nyilvánosan működő részvénytársasággá alakul. A működési forma megváltozására tekintettel szeptember 1-jétől CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. néven folytatja működését a társaság.

Az igazgatóság hatályba léptette az audit bizottság tagjainak megválasztásáról szóló, korábbi közgyűlési határozatot. Így szeptember 1-jétől kezdődően az audit bizottság tagjai: Bayer József, Charles J.L.T. Kovács és Vizi Attila Gergely.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Bankárok a CIG Biztosítóban

Töröcskei István, Hernádi Zsolt és cégén keresztül Lantos Csaba is rész vesz a CIG Pannónia Életbiztosító Zrt. legújabb tőkeemelésében – értesült a HVG.

hvg.hu Gazdaság

Aprópénz lett volna a bankadó Járaiéknak

A kormány olyan üzletemberekért áldozza be a sokat hangoztatott nemzeti együttműködést, akiknek valójában "aprópénznek" számítana a bankadó rájuk eső része, ugyanis szinte kivétel nélkül Magyarország leggazdagabb elitjéhez tartoznak – írja a Hírszerző. A parlament jövő héten várhatóan elfogadja a banki különadót tartalmazó salátatörvényt és ennek részeként azt a módosító javaslatot, amely a Fidesz-közeli CIG-et, valamint a Wabard biztosítót felmenti a különadó megfizetése alól.

hvg.hu Gazdaság

CIG Pannónia elemzés: elkerülhetetlen a lakossági megtakarítások növekedése

A CIG Pannónia Életbiztosító nemzetközi összehasonlító vizsgálatban elemezte a magyar lakosság pénzügyi helyzetét. Eszerint a 2002-2008 között uralkodó hitelfelvételi hullámot követően – aminek köszönhetően a magyar lakosság eladósodottsága elérte az európai átlagot – a következő években már a megtakarítások és a felelős pénzügyi gondolkodás erősödése várható.