szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A fogyasztói árak augusztusban 0,6 százalékkal csökkentek az egy hónappal korábbihoz képest, és 3,7 százalékkal haladták meg az egy évvel azelőtti szintet - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

Az elemzők 4,0 százalékos éves inflációt vártak augusztusra. Az élelmiszerárak egy hónap alatt 1,9 százalékkal csökkentek, amelynek hátterében az idényáras élelmiszerek (burgonya, friss zöldség, gyümölcs) meredek, közel 14 százalékos áresése áll - mondta Minary Borbála, a KSH főosztályvezető-helyettese. Az idén az első nyolc hónapban átlagosan 5,2 százalékkal voltak magasabbak az árak, mint az előző év azonos időszakában.

A maginfláció augusztusban 0,3 százalék volt a júliusi 0,1 százalékot követően, 12 havi összehasonlításban 1,5 százalékemelkedett az előző havi 1,3 százalékról.  A nyugdíjas fogyasztó kosárra számított 12 havi árindex 4,0 százalék volt, az egyhavi 0,9 százalékkal csökkent. A fogyasztói árak júliusban 0,1 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 4,0 százalékkal haladták meg az egy évvel azelőtti szintet. Tavaly augusztusban a havi infláció 0,3 százalékkal csökkent, az éves 5,0 százalék volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

KSH: júliusban padlót fogott az infláció

A fogyasztói árak 0,1 százalékkal nőttek júliusban az egy hónappal korábbihoz képest, és 4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet − közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

MTI Gazdaság

MNB: lassú lesz a kilábalás, szigorúbb büdzsé kell

A magyar gazdaság kilábalási folyamata rövid távon továbbra is törékenynek tűnik, a növekedés fő hajtóereje továbbra is az export, a hiánypálya megvalósításához szigorúbb költségvetés szükséges, mivel a büdzsé bevételei elsősorban – a lassan emelkedő − belföldi jövedelmekhez és fogyasztáshoz kötődnek − áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán kiadott inflációs jelentésében.

hvg.hu Hazai gazdaság

GKI: a 2011-es költségvetés lesz a nemzetközi bizalom mércéje

A magyar gazdaság növekedése az export dinamikus emelkedése és a belföldi kereslet legfeljebb év végén remélhető javulása következtében 1 százalék körül lesz az idén – derül ki a GKI Gazdaságkutató – az Erste Bankkal közösen − készített előrejelzéséből. A választások óta a magyar gazdaság pénzpiaci megítélése romlott: a forint tartósan gyengült, a piaci kamat és az országkockázat emelkedett, ezért az alapkamat nem volt tovább csökkenthető.