szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A befektetési csalók elleni harc jegyében nagyszabású akciót indítottak a héten a német hatóságok, több tucatnyi érintettnél tartva házkutatást − írta pénteken a Financial Times Deutschland (FTD).

A részvényekkel folytatott szervezett csalás leleplezése érdekében a müncheni ügyészség munkatársai 48 irodát és magánlakást kutattak át Dél-Németországban és Ausztriában a hét első felében. Az ügy pikantériája, hogy a razziában érintett helyiségek között van a tőkebefektetők érdekvédelmi szervezetének (SdK) müncheni irodája is.

A gazdasági és üzleti napilap azt írja, összesen 31 gyanúsított ellen folyik nyomozás piaci manipuláció és bennfentes kereskedelem gyanúja alapján. Összesen húsz különböző cég részvényeiről van szó. Az ügyészség indítványára három gyanúsított vizsgálati fogságba került.

Az FTD értesülései szerint az ügyészségi vizsgálat és az őrizetbe vételek a 2008 nyaráig visszanyúló Wirecard-üggyel állnak kapcsolatban. Az SdK akkori szóvivője, Markus Straub a nyilvánosság előtt az üzleti mérleg manipulálásával vádolta meg a TecDAX tőzsdeindexben jegyzett szolgáltató céget. Ezzel egyidejűleg Straub és mások a Wirecard részvények esésére játszottak a börzén.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

A fehérgalléros bűnözés csúcsai

„Aki keveset lop, azt elkapják, aki sokat, az megússza a felelősségre vonást” – hangzik az általános közvélekedés. Ezért meglepetést okozott, hogy Kulcsár Attilát, a több milliárd forintot elsikkasztó brókert első fokon komoly, nyolc éves börtönbüntetésre ítélték. A fehérgalléros bűnügyek – az államot vagy az emberek befektetéseit érintő lenyúlások – esetében igen változatos verdiktek születtek. Felelevenítünk néhány ügyet – a teljesség igénye nélkül –, hogy megnézzük, kik úszták meg, és kik nem.

HVG Hét nap

Madoff bevallotta

Bűnösnek vallotta magát a Wall Street történetének legnagyobb befektetési csalásában múlt csütörtöki New York-i...