Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több légitársaság is aránytalanul nagy kezelési költséget számít fel a kártyás fizetéseknél − írja a Which? nevű brit piackutató cég jelentésére hivatkozva a Turizmusonline.
Az összeállítás szerint a Ryanair, a Bmibaby, az Easyjet, a Monarch, a Thomas Cook Airlines is több tízszeresét számolja fel a kártyás fizetésért a valóban járó díjnak. A bankok Nagy Britanniában csupán 10 pennyt – nagyjából 32 forintot – számolnak fel tranzakcióként, a vásárlónak ugyanez viszont már átlagosan 5 fontjába – mintegy 1 607 forint – kerül.
Magyarországon sincs ez másképp, példaként említik az Easyjet járatait: egy Budapest-Genf viszonylatra szóló, véletlenszerűen kiválasztott menettérti jegy Visa Electron kártyával a meghirdetett árért – 20 800 forintért – vehető meg. Ugyanez Visa betéti kártyával már 1500 forinttal többe, 22 300 forintba kerül, míg hitelkártyával 3 400 forintot kell ráfizetni a kiválasztott jegyre.
Hasonlóan "szankcionálja" a Wizz Air, ha nem az általuk előnyben részesített módon egyenlíti ki az utas a fuvardíjat. Egy tetszőleges időpontra foglalt Budapest-Stockholm retúr járatra a "Wizz Air hitelkártyás" viteldíj 18 980 forint, banki átutalással, vagy Maestro kártyával 20 360, míg MasterCarddal, vagy Visával fizetve már fel is ugrott a közel 19 ezres alapár 21 370 forintra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.