Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A budapesti Belváros szívében építene kereskedelmi célú üvegpalotát egy ingatlanfejlesztő 320 férőhelyes mélygarázzsal, amit tematikus városfejlesztésnek hív. Az ingatlanmenedzser.hu a beruházót, a projekt ellenfeleit és támogatóit faggatta.
Az Immobilia Ingatlanfejlesztő öt épületet bontana le az V. kerületi Bécsi utcában, hogy üzleteket, irodákat és szállodát is magába foglaló 44 ezer négyzetméteres épületkomplexumot hozzon létre.
A tizenhat emeletes üvegpalota tetején egy léghajót formázó luxus szálloda működne − négy emelettel a környező épületek fölé nyúlva. Csipak Péter beruházó mindezt egy 320 férőhelyes mélygarázzsal spékelné meg, egy amúgy erősen forgalomcsillapított környezetben.
Bár a bontásra ítélt épületek közül jelenleg egyik sem élvez műemléki védettséget, a szecessziós Fischer-ház (Budapest első nagyáruháza) korábban fővárosi védettség alatt állt. Ezt a védettséget éppen a Rogán Antal vezette Belváros kérésére szüntette meg a Fővárosi Közgyűlés 2010-ben.
Bálint Imre, a Budapesti Építész Kamara elnöke a projekt súlyos hibájának tartja, hogy egy ekkora súlyú beruházásnál elmaradt a szakma és a közvélemény előzetes megkérdezése, és a nyilvános nemzetközi tervpályázat. "Itt alapvetően a gondolkodásmóddal van probléma, hiszen egy működő struktúra megbontása drasztikus és érzéketlen építészeti magatartást sugall" − mondta Bálint.
Érdekesség, hogy a beruházó Csipak Péter korábbi belvárosi ingatlanfejlesztése a mostani tervekkel éppen ellentétes koncepcióval könyvelhetett el komoly szakmai sikereket. A Deák Ferenc utcai Fashion Street elnevezésű projekt ugyanis jó ízléssel járult hozzá a Belváros patinás hangulatának újrafogalmazásához
További érvek és ellenérvek olvashatók az ingatlanmenedzser.hu oldalán.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.