Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
November 5-én nyitja meg kapuit Zágrábban a magyar Trigránit 244 millió eurós beruházással épülő bevásárló-szórakoztató központja – adta hírül a Business.hr horvát üzleti lap.
Az Arena Centar 175 ezer négyzetméteres területén 10 nagyobb és 200 közepes vagy kisebb méretű üzlethelyiséget alakítanak ki, helyet kap benne egy kilenctermes, 3D-s filmek vetítésére is alkalmas mozikomplexum, továbbá egy sportlétesítmény is. A mélygarázsban több mint háromezer autó parkolhat majd egyszerre. Az üzleti lap beszámolója szerint itt nyitja meg a régióban az első üzletét a világ egyik legnagyobb ruházati kiskereskedelmi lánca, az amerikai GAP, de a H&M is elsőként itt nyit üzletet Horvátországban. A magyar ingatlanfejlesztő elképzelése szerint nemcsak bevásárlóközpont, hanem találkozóhely, új városközpont is lesz a 24 órán át nyitva tartó zágrábi létesítmény. Az Arena Centar építése 2008-ban kezdődött a horvát főváros délnyugati részén, a tavaly elkészült zágrábi sportközpont mellett.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.