Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az erős jen és a gyengülő külföldi kereslet hatására az idei év leggyengébb mértékű növekedését könyvelhette el a japán export szeptemberben.
A pénzügyminisztérium hétfőn közzétett adatai szerint éves összehasonlításban 14,4 százalékkal bővült a kivitel, 5,8 billió jenre (73 milliárd dollár), míg augusztusban 15,5 százalék volt ez a mérték. Elemzők előzetesen 9,6 százalékos gyarapodásra számítottak, de a vártnál kedvezőbb eredmény így is az idei év legalacsonyabb értéke. Az import 9,9 százalékkal növekedett, szemben az elemzők által várt 7,4 százalékkal. A kereskedelmi mérleg többlete így 797 milliárd jen (9,8 milliárd dollár) lett szeptemberben, ami 54 százalékkal magasabb az előző évinél. Szakértők arra számítottak, hogy a szufficit 714 milliárd jen körül alakul.
Az Ázsiába irányuló kivitel - amely több mint felét teszi ki Japán teljes exportjának - 14,3 százalékkal emelkedett, és immár a 11. egymást követő hónapban ért el növekedést. A tavaly szeptemberihez képest Kína esetében 10,3 százalékkal volt magasabb az export értéke, az Egyesült Államokba és az Európai Unióba irányuló japán kivitel 10,4, illetve 11,2 százalékkal bővült.
Az erős jen csökkenti a külföldi vállalkozásból átutalt nyereség értékét az olyan exportőrök esetében, mint a Toyota és a Sony, így termékeik kevésbé versenyképesek külföldön. Szeptemberben a japán jen 9 százalékkal erősödött az amerikai dollárhoz viszonyítva 2009 azonos hónapjához képest.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.