Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
90,66 pontos, 0,39 százalékos emelkedéssel, 23.102,43 ponton zárt csütörtökön a BUX.
A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Rózsa Balázs, az OTP Bank tőzsdei műveletek osztályának vezetője szerint "lassú piac" és alacsony forgalom jellemezte a csütörtöki kereskedést. Mindez egybecsengett a globális piacokon uralkodó kivárással, amely az amerikai félidős kongresszusi választásoknak és a Fed keddi ülésének szól. Utóbbitól az amerikai jegybank likviditásfokozó intézkedéseinek részleteit várják. A szakember szerint a Fed üléséig nem várhatóak nagy elmozdulások a részvénypiacokon.
A magyar papírokról szólva kiemelte, hogy a gyógyszeripari részvények eltérően teljesítettek: a Richter erősödött, míg az Egisnek csökkent az árfolyama. Hozzátette, hogy az ellentétes irányú mozgás mögött szektoron belüli portfólió-csere állhat.
Azzal kapcsolatban, hogy a Magyar Telekomnak a vezető részvények többségével ellentétben több mint 1 százalékkal csökkent az árfolyama, Rózsa Balázs úgy vélekedett: az illikvid magyar piacon ekkora mértékű ármozgás mögött nem érdemes komoly elméleteket keresni.
A Mol 60 forinttal, 0,29 százalékkal 20.750 forintra erősödött, 729,9 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 52 forinttal, 0,91 százalékkal 5.752 forintra nőtt, forgalmuk 7,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,21 százalékkal 571 forintra csökkent, forgalma 677,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 490 forinttal, 1,07 százalékkal 46.490 forintra emelkedett, a részvények forgalma 829,8 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 32,1 millió forintos forgalom mellett 390 forinttal, 1,70 százalékkal 22.610 forintra esett. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.100,82 ponton zárt csütörtökön, ez 3,27 pontos, 0,16 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
A Budapesti Értéktőzsde áruszekciójában a határidős termények közül a takarmánykukorica és a napraforgó ára két-két, a repcéé pedig egy lejáratra nőtt csütörtökön, a többi termény ára nem változott.
Az euro búza ára decemberre 57.000, jövő márciusra 59.300, májusra 60.500, augusztusra pedig 40.500 forint maradt.
A takarmánykukorica ára novemberre 300 forinttal 47.500, decemberre pedig 500 forinttal 47.200 forintra nőtt, míg a napraforgó elszámolóára ugyanerre a két lejáratra 121.000, valamint 119.000 forintra emelkedett.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.